Про освіту

Сокальський музей “Людина.Земля.Всесвіт” презентував виставку “Космічне мистецтво”

Сокальський музей «Людина.Земля.Всесвіт» презентував виставку «КОСМІЧНЕ МИСТЕЦТВО» (з фондів музею). Серед експонатів оригінали картин: художника – космонавта О.Леонова, художника- фантаста А.Соколова, авторські твори А.Покотюка ( різьба на дереві, інтарсія), живопис на дереві вченого –астронома Н.Якимової. Цікавими були Сіхоте- Алинський метеорит, камінь, якому більше 2млрд.років, пам’ятна монета з нагоди 100-ліття К.Ціолковського та інщі.

Нагадаємо, що 12 квітня в Сокальській СШ №4 проходив фестиваль роботехніки.Декілька думок професора Володимира Василенка про Людину, Землю і Всесвіт. «…У цих словах змістилися самі що не є сутнісні сенси, надаючи цілому надзвичайної багато вимірності.

Людина на першому плані тобто, згадуючи німецький вислів «Der Mensch alsMittel», – таки «людина є центром». Адже у земному все починається з нас. Нам: індивідам, етносам, націям, народам судилося загосподарювати цей світ, будучи в ньому, згідно ще античного формулювання Протагора, «мірою всіх речей», тож разом з величністю відведеної ролі приймати на себе весь тягар відповідальності за свої здобутки і прорахунки.

Земля з середньовічних часів великих географічних відкриттів та кругосвітнього плавання Фернана Магеллана дедалі більше усвідомлюється планетарним Домом, відчуття чого в добу глобалізації, у часи проникнення нас в полон інтернет-спільноти лише поглиблюється.

Всесвіт внаслідок започаткованих ХХ сторіччям космічних польотів закономірно став сприйматися розширеною формою-прийдешністю нашого цивілізаційного Дому, назрілим й водночас по-людськи таким зухвалим обживанням уже мегапросторів сонячної системи. Свого часу мрійник Костянтин Ціолковський розмірковував над тим, що Земля то колиска людства, але ж скільки можна залишитися у колисці!, роблячи далі таку екстраполяцію: «Людство не залишиться вічно на Землі, а в погоні за світлом і простором спочатку несміливо проникне за межі земної атмосфери, а потім завоює собі весь навколосонячний простір». («Исследование мировых пространств реактивными приборами», 1903).

Разом з тим в цій тріаді «Людина.Земля.Всесвіт» сильно скумульований духовний чинник. Адже все що не є у тій формулі стоїть під знаком божественного промислу. Зміст тої формули ущерть сповнений посилом сакрального і тим-то так просвітлено й велично явлений нам у зримих контурах експонованого, у його глибинних семантичних планах, відкритих для небайдужого серця кожного відвідувача; тож є нічим іншим, як черговим унаочненим доказом, що світ не випадково несе в собі красу і досконалість, любов і гармонію.»

Автор, фото Анатолій Покотюк

Голос Сокальщини на GoogleNews