Головна / Про освіту / Сокальчани взяли участь у Всеукраїнських змаганнях для старшокласників з європейської інтеграції «Europa Nostra»

Сокальчани взяли участь у Всеукраїнських змаганнях для старшокласників з європейської інтеграції «Europa Nostra»

Цього року шкільний Євроклуб м. Великі Мости знову брав участь у Всеукраїнських змаганнях для старшокласників з європейської інтеграції «Europa Nostra» і зайняв почесне друге місце в Україні.

Змагання складалося з двох етапів. У першому регіональному етапі, який проходив дистанційно у мережі Інтернет, взяло участь майже 700 команд з України, в якому наша команда зайняла перше місце, набравши найбільшу кількість балів (802). Впродовж підготовки до першого етапу ми опрацювали багато літератури, що стосувалась різних сфер Європейської співдружності: історії, географії, економіки та культури. Ми повинні були дати якомога більше правильних відповідей за одну годину. Нашу команду представляли Марія Чунис, Оленка Пальцева, Віта Федун та вчитель Ірина Богданівна Балко.

У грудні 2011 року ми виконали онлайн тест. Із 700 команд вибрали 15 найкращих, які отримали найбільшу кількість балів для продовження боротьби у другому етапі, який проходив у Києві протягом двох днів. Після впевненої перемоги у першому турі ми розпочали підготовку до другого. Національний етап складався з двох частин: перше – представлення звичаїв, культури та побуту країничлена Європейського союзу (нам попалась Литва). Коли дізнались, що повинні презентувати цю державу, то вирішили знайти литовців в Україні. Ми налагодили зв’язок з литовською недільною школою (м. Львів), яку очолює Марина Рєнкє. Друга частина – участь у політичних дебатах, під час яких нам потрібно було представити молодіжний проект, який сприяв би покращенню відносин між Україною та ЄС. У нас було два місяці, і вони дуже швидко минули.
У Другому національному етапі кожна команда представляла своє бачення однієї із країнчленів ЄС. Ми намагались зробити свою презентацію максимально творчою. Під час представлення країн дізнались чимало цікавих та хвилюючих фактів про ту чи іншу країну, почули багато легенд і казок, а також мали можливість насолодитись народними танцями, піснями та скуштувати національних страв. Наступного дня команди брали участь у політичних дебатах, в яких презентували молодіжні проекти щодо покращення співпраці між Європейським Союзом та Україною. Конкуренція була надзвичайно великою, адже учасники змагання впевнено прагнули здобути перемогу.

Ми отримали багато позитивних вражень, познайомились і зблизились з іншими учасниками конкурсу, розширили свій світогляд, отримали багато життєвого досвіду та дізнались більше про країнчленів ЄС. Це змагання додало нам наснаги, віри в себе і стимулу не зупинятись на досягнутому, а працювати в подальшому для розвитку України, як європейської держави.

Ірина БАЛКО, керівник шкільного Європейського клубу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 − nine =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!