Про освіту

Сокальські школярі побували в Берліні

Група учнів 6-х та 7-х класів СШ І-III ст. №3 разом з керівниками Марією Гурською та автором цих рядків вже вкотре взяли участь у проекті по обміну учнями «Навчаючи, вчимося» та відвідали місто Берлін (Німеччина). Десятиденна поїздка була дуже цікавою та повчальною, оскільки діти проживали в німецьких сім’ях та мали можливість познайомитись із культурою та традиціями європейської держави, а також вдосконалити свої знання з німецької мови.

Українські учні відвідали уроки своїх німецьких друзів у школі «Веселка», де отримали похвалу від німецьких вчителів за ґрунтовні знання з багатьох предметів, зокрема, з німецької та англійської мов, математики та історії. Наші учні могли порівняти систему освіти України та Німеччини, усвідомлюючи, що за рік чи два і вони будуть вчитися за Європейською системою.

У м. Берлін проходило свято європейської культури, тому учні нашої школи, як належить патріотам своєї країни, одягнувши вишиванки, взяли участь у цьому святі та виконали українську пісню «Я піду в далекі гори». Шквал аплодисментів отримали наші школярі та велику увагу з боку німецької преси, яка стежить за подіями в Україні. Німецька сторона висловила свою підтримку та побажала миру в Україні. 

У Берліні ми відвідали історичні місця – будівлю Рейхстагу, де сьогодні засідає німецький парламент, славнозвісні Бранденбурзькі ворота, площу «Алекс», телевізійну вежу, церкву Пам’яті, Світовий годинник та багато інших не менш захоплюючих місць. У Рейхстазі було організовано зустріч із німецьким депутатом, який провів міні-конференцію для школярів, розповідаючи про роботу та відповідаючи на запитання про своє життя, життя свого народу та його бачення про майбутнє України.

Окрім культурної програми на нас чекали і розваги – екскурсія на човнах по річці Шпре, на якій розташована столиця Німеччини, візит до аквапарку, гра міні гольф та незабутній пікнік із батьками та вчителями, спортивні ігри, пісні під гітару та смачна піца. 

Приємні враження отримала наша група від подорожі, привізши з собою багато сувенірів та обмінявшись електронними адресами з новими друзями з Німеччини. 

Такій насиченій програмі та відпочинку ми завдячуємо п. Беетену, керівнику даного проекту з міста Берлін, сподіваємося на подальшу співпрацю. Чекаємо на зустріч із німецькою групою наступного року в Сокалі.

Маємо надію, що Україна скоро підніметься на належний рівень розвитку і ми, хоч і маленькими та все ж впевненими кроками, будемо йти до мети – жити у справжній європейській державі.

Зоряна ІЛЬНИЦЬКА, вчитель СШ І-III ст. №3 м. Сокаль.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.