Чотири територіальні громади на Львівщині не мають коштів на оплату праці педагогам. На цьому наголосили депутати Львівської обласної ради під час засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, науки та інновацій, яке відбулося 9 вересня.
Коли розроблявся державний бюджет формула для нарахування освітньої субвенції була визначена без урахування фактичної потреби видатків на оплату праці педагогічних працівників.
«На Львівщині декілька громад недоотримали кошти з освітньої субвенції. Йдеться про Сокальську, Новояворівську, Яворівську, Золочівську громади»- пояснила голова комісії з питань освіти, науки та інновацій Іванна Герус.
16 березня цього року Львівська обласна рада скерувала звернення до Прем’єр-міністра України, Міністерства фінансів України, Міністерства освіти й науки України, щодо внесення змін до формули розрахунку розподілу освітньої субвенції. У документі вказано, що Львівська область має додаткову потребу освітньої субвенції на 2021 рік у сумі 246 млн грн для територіальних громад.
«Враховуючи наведене, ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось з проханням внести зміни до формульного розрахунку і збільшити коефіцієнт педагогічного персоналу до К_іпп – 0,484 для громад із населенням від 40,0 тис. осіб» – зазначали депутати пів року тому.
«Відповідно до проведених реформ, громади фінансують заклади, установи та організації системи освіти з місцевих бюджетів. Цього року вони ще й не отримали необхідних фінансів на зарплати освітянам і змушені вирівнювати видатки з власних бюджетів розвитку. Крім того, через борги з виплати зарплати, у цих громад заблокована можливість фінансування капітальних видатків», – наголошує Іванна Герус.
Члени комісії з питань освіти, науки та інновацій вирішили повторно підготувати та скерувати звернення Львівської обласної ради до Кабінету Міністрів, а також запросити представників профільного міністерства до обговорення проблеми розподілу освітньої субвенції під час спільної наради в режимі zoom-конференції.
«Ми організуємо нараду для того, щоб представники державної влади почули місцеве самоврядування, зрозуміли нашу точку зору з цього приводу»,- доповнила Іванна Герус. За її словами, ця проблема наче замкнене коло для громад Львівщини. Тому її треба негайно вирішити.