Головна / Про освіту / Стенятинській школі на Сокальщині – 50 років

Стенятинській школі на Сокальщині – 50 років

1 лютого голова Сокальської районної ради Микола Пасько взяв участь в святкуванні 50-річного ювілею Стенятинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. На урочистість зібралось чимало гостей: представники духовенства, влади, колишні керівники закладу, педагогічний колектив, учні та випускники освітньої установи.

Спершу гостей привітали ведучі, а ансамбль «Вишиванка» виконав урочисту пісню. Згодом присутні спільно заспівали гімн України та прочитали молитву. Священник Володимир Августовський  благословив усіх на успіхи та мудрість, вручив подарунок для школи – Катехизм. Далі слово надали керівнику закладу загальної середньої освіти Стенятинської ЗШ І-ІІІ ступенів Роману Гесику, який розповів про досягнення навчальної установи та подякував усім за підтримку. Зокрема, він наголосив на плідній співпраці з Сокальською районною радою, відділом освіти Сокальської райдержадміністрації та “Центром з обслуговування закладів освіти”.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько зауважив, що протягом останнього року у школах району, зокрема і в Стенятинській, помітна тенденція до позитивних змін. В основному це пов’язано із створенням, у 2017 році, комунальної установи Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти» (ЦОЗО) та змінами у підходах до фінансування навчальних установ. Кожна школа отримала можливість самостійно розпоряджається власним бюджетом. Завдяки ефективній роботі  “ЦОЗО” у 2018 році були зекономлені кошти освітньої субвенції. З них, 50% скерували на загальні потреби шкіл. Решту –  пропорційно розділили між всіма навчальними установами Сокальського району, які і приймали рішення на що скерувати гроші.

Микола Пасько наголосив, що важливим чинником у співпраці є ініціатива педагогів і батьків, яку Сокальська районна рада завжди підтримує. І саме таким чином реалізуються різні проекти, спрямовані на покращення шкіл. Зокрема, у Стенятинському навчальному закладі, у 2019 році були завершені роботи по облаштування системи каналізації. Для цих потреб з районного бюджету було виділено 236 тис.грн.

Стенятинській школі – 50 років  Стенятинській школі – 50 років   Стенятинській школі – 50 років

Микола Пасько нагородив вчителів і директора школи грамотами та подяками від районної ради, а бібліотечному фонду подарував збірки українських письменників доби «розстріляного відродження» та книги про Сокальщину.

В ході святкування гості мали можливість ознайомитись з історією навчального закладу, побачити різноманітні фото із шкільного життя, згадати усіх вчителів та директорів, які тут працювали. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам‘ять педагогів та учнів, які відійшли у вічність. Опісля, ведучі нагородили почесними грамотами ветеранів Стенятинської школи. Протягом заходу учениця Софія Федорук, ансамблі «Джерельце», «Вишиванка» та колектив вчителів виконували святкові пісні. Також присутні мали змогу насолодитись постановками хореографічних колективів.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twelve + four =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!