Головна / Про освіту / Так і учні не дадуть згинути Україні

Так і учні не дадуть згинути Україні

22 жовтня цього року в Сокальському НВК "ЗШ І-ІІІ ступенів №4 ліцей" відбулася зустріч учнів, їхніх батьків та вчителів з Марією Король, яка презентувала свою книжку "Нелегка дорога до волі". Урочистість провадила Надія Пинка  вчителька 3-Б класу цього ліцею, керівник клубу "Творчий неспокій" імені Василя Сухомлинського. Дуже приємне враження справляли школярі, які всі прийшли у вишиванках. Гості імпрези  членкині "Союзу українок" Марія Петрощук, Наталія Криштоф, Ольга Снітко й Оксана Сумбаєва, виступили з привітанням і заспівали пісню "Накувала зозуленька".

Надія Пинка ознайомила присутніх із "Нелегкою дорогою до волі", розповіла про діяльність Марії Король як учительки, виховника "Юнацької Січі куреня імені Петра Сагайдачного" при Волицькій школі, активної учасниці культурномасової роботи з жителями Волиці та Комарева.

У своєму виступі авторка книжки наголосила на культурному, національному й духовному вихованні нашої молоді, яке стоїть в основі побудови та самого існування Української держави. Сила нації  в силі її культури. Нарощувати цю силу мають гуртом родина, школа, церква та громадськість, і Марія Король враховувала це у своїй багаторічній роботі на педагогічній та громадській ниві.

Учні 3-Б класу, активні учасники урочистості, показали розуміння історії України. Вони щиро вболівають за Батьківщину в нинішні важкі часи, коли з вини кремлівського режиму йде війна, лунають вибухи й гинуть люди.

"Геть з мого краю і з моєї землі! Україна в кожнім серденьку малім"  так звучали рядки вірша "Чому" учениці Анастасії Романюк. Юна поетеса подарувала цей твір Марії Король, долучивши до нього світлину, на якій стоять, обнявшись, сама Настя і її тато – воїн АТО. 

Проникливий вірш Святослава Гузара "З Україною в серці" закінчується строфою "Об'єднаймося, браття,  увесь білий світ, щоб війну цю нараз погасити. Щоби мир в Україні нарешті настав, будем Бога гуртом ми просити". 

"Моя рідна земля  наймиліша мені. Любов до неї в серці бережу, хоч ще малий, в третій клас лиш ходжу",  зворушливо стверджує Маркіян Чабан у вірші, що теж має назву "З Україною в серці". У "Сумному літі" Маркіян проголошує бажання "в мирі жити і добро усім творити".

Твір "З Україною в серці" Анастасія Король завершує оптимістично: "Люблю Тебе до загину, моя ненько Україно. Буде за нами перемога, бо благословенні ми у Бога".

 Крім віршів, учні подарували Марії Король малюнки, аплікації та паперові витинанки на релігійну та ботанічну тематику. Більшість цих робіт присвячено календулі  лікувальній та декоративній рослині.

Діти співали пісень із фортеп'янним супроводом, декламували, а після виступів гуртом підійшли до образу Матері Божої, зложили руки й помолилися за Україну, за її воїнів, за здоров'я всіх нас. На завершення, подякували Марії Король за зустріч і побажали усього найкращого. Вона відповіла: "Ви справжні українські патріоти. Коли виростете, будуте боронити Україну  до загину! Завдяки таким, як ви і ваша вчителька  Надія Пинка, житиме Україна і збережеться нація. Бо одухотворене слово  це серце народу, а пісня  його душа. За всі ваші досягнення й звершення дякуйте батькам і вашій наставниці Надії Пинці".

Мар’яна ЧАБАН.

м. Сокаль.

Фото Людмили Рижок.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!