Головна / Про освіту / Учні, які після 9 класу уникали ЗНО повинні його скласти
ЗНО 2018 - нововведення

Учні, які після 9 класу уникали ЗНО повинні його скласти

Цього року вперше у формі тестів державну підсумкову атестацію з української мови писатимуть випускники коледжів і професійно-технічних училищ. Про це повідомило 18 жовтня керівництво Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Там кажуть: такий іспит влаштували для того, щоби порівняти рівень викладання української мови у школах, профтехзакладах і коледжах. В майбутньому це допоможе визначити єдині критерії, за якими будуть оцінювати усіх випускників.

«Ми очікуємо на дев’ять тисяч учасників зовнішнього незалежного оцінювання більше, адже його будуть складати і ті, хто навчається в коледжах та ПТУ. Отже, ті, хто після 9 класу уникали ЗНО, тепер повинні його скласти», ‒ зазначила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Серед нововведень ЗНО-2018 ‒ аудіювання для тих, хто обере іноземну мову. Натомість російську у переліку предметів на вибір скасують.

«Англійська, німецька, французька та іспанська мови будуть із завданнями на слух. Відтак сертифікати з цього ЗНО вважатимуться дійсними лише рік. Щодо того, чому не будуть складати російську: на цей предмет у нас реєструється по 6-8 дітей. І ми повинні створювати для цих учнів окремий пункт тестування», ‒ пояснила Лариса Середяк.

Реєстрація на ЗНО-2018 розпочнеться 6 лютого, тривати вона буде до 19 березня. Кожен його учасник матиме можливість скласти тест не більше ніж із чотирьох предметів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 4 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!