Про освіту

У Львівській області до очного навчання готові 43% навчальних закладів

На Львівщині близько 43% навчальних закладів готові до проведення занять у своїх приміщеннях, це означає, що вони забезпечені відповідними укриттями і вони зможуть розпочати навчальний процес безпечно. Про це йшлося сьогодні, 3 серпня, під час засідання комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради.

«В області обстежено близько 70% навчальних установ, впродовж наступних двох тижнів плануємо перевірити решту закладів, –  розповів  директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска.

Форму навчання відповідно до законодавства визначає педагогічна рада закладу спільно з батьками, які також можуть приймати індивідуально рішення щодо навчання своїх дітей. Якщо школи матимуть таких учнів, які не готові зараз відвідувати школи, то пропонується  підключати таких учнів до дистанційної форми навчання в інших закладах освіти.

Окрім того, за словами Олега Паски, освітяни паралельно готуються до дистанційного навчання. «Відповідний досвід проведення занять через онлайн-платформи у нас є, він є одним з кращих в Україні. В тому числі й завдяки тому, що ми передбачили в обласній програмі кошти на підготовку та навчання наших вчителів.

Щодо профтехосвіти, то є бачення, щоб вони вчилися або очно, або у змішаній формі.  Стосовно вищої школи, то обговорюється варіант, щоб перший та останній курси навчалися при можливості в закладах освіти, решту – дистанційно.

Профільна комісія обласної ради підтримала петицію про виключення російських та білоруських авторів з навчальних програм школярів

Члени комісії з питань освіти, науки та інновацій підтримали петицію Студентської ради Львова щодо виключення творів російських та білоруських авторів із підручників «Зарубіжна література».

«Уже 5 місяців український народ бореться з окупантом – як збройно, так і інформаційно. Отож, не варто забувати й про боротьбу із культурою держави-агресора, яка включена досі у навчання українських дітей, зокрема твори російських діячів у програмі зарубіжної літератури, – йдеться у листі, який скерувала на комісію Студентська рада Львова. – Відповідні пропозиції змін до навчальних програм, напрацьовані робочою групою, були надіслані у профільне міністерство, однак досі немає жодної реакції».

Як зауважила голова комісії Іванна Герус, ще весною, коли відбувалися засідання робочих груп з напрацювання концепції адаптації системи освіти до умов воєнного стану, представники освітянського середовища активно обговорювали питання внесення змін у навчальні програми, шкільні підручники щодо вилучення російського і білоруського контенту.

«Міністерство довго «думає», однак це потрібно зробити. Наші діти не можуть вивчати літературу тих, хто вбиває їх та їх батьків», – наголосила Іванна Герус.

Голос Сокальщини на GoogleNews