Про освіту

У Львові для студентів провели модель Європейського Парламенту

Організувала захід громадська організація «Центр «Молода дипломатія» у партнерстві з суспільно-культурною ініціативою «Fox Bureau» та за підтримки Львівської ОВА.

Учора, 18 листопада, у стінах великої сесійної зали Львівської облради відбулася модель Європейського Парламенту.

На урочистому відкритті були присутні керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень та заступник декана факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Михайло Микієвич.

«Вітаю Вас в цій залі як майбутніх парламентарів, як людей, які будуть приймати рішення, від яких буде залежати доля людини. Прошу завжди пам’ятати, що будь-яке Ваше рішення, яке будете приймати, не є абстрактним, воно має бути орієнтоване на людей. Можливо, нам потрібно зараз бачити ці процеси з позиції саме людського обличчя. Можливо, ми надто сконцентровані на результаті, не думаючи про те, якою ціною досягається цей результат. Завжди пам’ятайте про ціну. Приймаючи будь-яке рішення, завжди уявляйте собі людей. У вас все буде добре, бо ви вже є тут, у вас все буде добре, тому що ви не боїтеся спробувати. Ніхто Вашого життя не переживе, це Ваші перемоги, це Ваші поразки – це Ваше життя. Я дуже радий Вас бачити – бо Ви наше майбутнє», – наголосив Тарас Грень.

На моделі Європарламенту учасники обговорили тему розширення ЄС шляхом включення до спільноти країн Балканського півострова та Східної Європи й досліджували питання можливостей і труднощів під час євроінтеграції вищезазначених країн.

«Зараз активно працюємо над моделінгами, дискусіями, дебатами для того, щоб дати студентам-міжнародникам можливість практично побачити, як працюють установи та як на реальних ситуаціях вирішувати ситуації, як вести діалог між собою. Також намагаємось прокачати їхні мовні, дипломатичні навички. Не забуваємо про речі з історії міжнародних відносин, з міжнародного права, економіки та дотичних тем», – зауважив Віталій Нестерук, голова комітету політики та міжнародних відносин ГО «Центр «Молода дипломатія».

Впродовж заходу студенти мали можливість відчути себе у ролі депутата Європейського Парламенту, долучившись до дискусії на актуальні теми, які стосуються Європейського Союзу.

Моделювання функціонування міжнародних або українських інституцій відкриває можливість студентам та всім зацікавленим особам практично заглибитись у роботу цих інституцій, дослідивши принципи їхньої діяльності в умовах, що наближені до реальних.

Голос Сокальщини на GoogleNews