Про освіту

У Львові відмовилися від проведення лінійок на 1 вересня

Львівські школи відмовились від традиційних лінійок на 1 вересня та розпочнуть навчання з уроків толерантності, флешмобів та екскурсій. Про це під час брифінгу повідомила очільниця управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик.

«Упродовж останніх декількох років святкування початку і завершення навчання у деяких школах Львова відбувалося у дещо іншому форматі. Тож цього року ми прийняли рішення, що початок навчального року у всіх школах Львова розпочнеться 3 вересня з уроків толерантності. Крім цього, для першачків ми плануєио провести майстер–класи, флешмоби та музичні дійства. Такий формат дозволить забути про довготривале перебування на лінійках, часто під палючим сонцем та довгі промови адміністрації», — розповіла Зоряна Довганик.

За її словами, деякі школи проведуть святкування Дня знань у суботу, 1 вересня, втім більшість шкіл розпочнуть навчальний рік із понеділка, 3 вересня.

«Цього року до перших класів Львова піде 9132 учнів. Звісно, не всі школи повністю забезпечені обладнанням для Нової української школи. Втім воно надходитиме у школи впродовж вересня–листопада. Але наші цілий рік проходили навчання і можуть інтерактивно працювати з першокласниками за допомогою роздрукованих матеріалів», — уточнила очільниця управліня освіти.

У львівській школі №48 від традиційних лінійок на 1 вересня відмовились ще три роки тому. За словами директора школи Романа Гарасима, спершу батьки були збентежені таким форматом, втім наразі ненативних відгуків не надходило.

«Ми передали ініціативу старшокласникам, які цього року готують святковий концерт першачкам. Учні різних класів будуть показувати свої таланти. Таке дійство триватиме до 35 хв, після чого першокласники отримають подарунки та учнівські квитки. Для учнів старших класів ми проведемо коротельну 5-хвилинну лінійку, після чого вони підуть на урок толерантності за темами, які рекомендувало МОЗ», — розповів Роман Гарасим.

Нагадаємо, Львівські навчальні заклади для забезпечення Нової української школи (НУШ) отримали з державного бюджету 13 409 041 грн. Оскільки субвенція надається на умовах співфінансування, з міського бюджету додатково виділили ще 8 964 316 грн.

Голос Сокальщини на GoogleNews