Про освіту

Учням Стаївської школи пригадали про страшні події, які відбувалися 33 роки тому на Чорнобильській АЕС

33 роки після Чорнобильської трагедії

В останні квітневі дні ми із болем згадуємо про трагедію, яка спіткала Україну в далекому 1986 році. Чорнобиль… Це слово відлунює смутком і болем у серці кожного українця.
Учні Стаївської школи із вчителями пригадали про страшні події, які відбувалися 33 роки тому на Чорнобильській АЕС, переглянувши фільм «Чорнобильська трагедія – біль України». Старшокласники випустили стіннівку у пам’ять про ті трагічні події.

Що таке Чорнобиль?

  • Це техногенна катастрофа, що почалася з вибуху близько о першій ночі на Чорнобильській АЕС в радянській Україні 26 квітня 1986 року.
  • Витік радіації внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на Хіросіму.
  • Близько 800 тисяч осіб брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Майже 10 000 осіб загинуло від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч стали інвалідами.
  • Було евакуйовано 47 500 жителів Прип’яті. Люди втратили домівки, майно, змушені були покинути обжиті землі.

Втім, не згасло людське життя у зоні відчуження. Зараз там постійно перебуває кілька тисяч робітників, які обслуговують об’єкти ЧАЕС та житлового Чорнобиля. Серед закинутих сіл де-не-де зустрічаються доглянуті, обжиті оселі. Там живуть самосели, їх близько 140 осіб. Це люди, які повернулися доживати вік на рідну землю, бо кращої за неї не існує.

Страшні наслідки цієї аварії ніби промовляють до кожного мешканця планети: «Люди! Не допустіть другого Чорнобиля!»

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.