Про освіту

Україна святкує 201-у річницю з дня народження Т. Г. Шевченка

Усі знають, що Україна перебуває у скрутному становищі. Немає приводу і настрою на будь-які святкування. Але як би там не було, ми, українці, не забуваємо та вшановуємо пам'ять про своїх героїв і видатних людей. У цьому році Україна святкує 201-у річницю з дня народження Т. Г. Шевченка. З цієї нагоди у Хоробрівській ЗШ І-ІІІ ступенів провели Шевченківський тиждень.

Як відомо, геній Шевченка яскраво світиться трьома рівноцінними гранями свого таланту  поезія, живопис, музика. Тематичний вечір "Струни Кобзаревого серця" допоміг відкрити дещо незвичне  музичне обличчя Шевченка, який незмірно любив народні пісні, знав їх без ліку і переймав з першого разу. Учні та вчителі із задоволенням слухали пісні на слова Шевченка у виконанні професійних співаків та аматорів. Серйозність та відповідальність до проведення тижня засвідчила виставка автопортретів Кобзаря. Вікторина "Чи знаємо ми Шевченка?" перевірила знання учнями життєвого та творчого шляху митця. Учні 5 та 8 класів декламували поезії Шевченка.

Генія української літератури шануємо не тільки ми, учні та вчителі. Небайдужими до сина свого народу є і мешканці нашого села, що зібралися недільної днини у Народному домі, щоб переглянути літературно-музичну композицію "Шевченко-художник", яку підготував Ярослав Вовчак. Зі сцени звучали вірші сучасних поетів, жіночий ансамбль виконував пісні. Родзинкою свята була пісня у виконанні чоловічого тріо: Я. Вовчака, В. Марка та І. Максиміва. Спогади Шевченка про своє дитинство,юність та навчання в Академії мистецтв вміло озвучив О. Гамадин. Свято супроводжувалося презентацією картин Шевченка різного періоду. Традиційно вечір закінчився звучанням "Заповіту" у виконанні учасників вечора та глядачів.

Вшанування пам'яті про відомих людей  свідчення високої культури, почуття національної свідомості, патріотизму.

Тож пам'ятаймо наших героїв!

Руслана ВЕКЛИН, Алла КОВАЛЬ, вчителі української мови та літератури Хоробрівської ЗШ І-ІІІ ступенів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.