Головна / Про освіту / Україна, мова мами – нас повік не роз’єднати

Україна, мова мами – нас повік не роз’єднати

Багато тисяч мов існує в світі, якими розмовляють люди всієї планети. А Господь Бог нам дав мову красну, з усіх мов найкращу, нашу рідну, нашу власну  українську. На тему "Україна, мова мами  нас повік не роз`єднати" відбувся виховний захід, приурочений Міжнародному дню рідної мови, який організувала і провела автор цих рядків. Свято розпочали піснею "Ой зелене жито, зелене", яку виконала випускниця нашої школи Уляна Шевчук, і вручили коровай керівнику ОМО Забузького округу вчителів музичного мистецтва Наталії Кріль. Хвилиною мовчання вшанували пам`ять колишнього директора школи, вчителя музичного мистецтва Івана Курцеби, а пісня "Яворина" відтворила настрій жалю і суму за померлим. Учні п`ятихдев`ятих класів демонстрували свої здібності і таланти у піснях і віршах. Дівчатка зворушливо промовили молитву до мови, зачарували співом, а хлопці М. Павлюк, Я. Орисюк, Ю. Лещак розсмішили інсценівками, гуморесками Павла Глазового. Особливо всім сподобалися коломийки про мову, написані Любою Рибак, та пісня "Мова і слово", яку виконала шестикласниця Мар`яна Лещак.

Семикласники Д. Малинич та А. Кучерявий рядками повісті І. НечуяЛевицького "Кайдашева сім`я" говорили про красу нашої мови, її різнобарв`я. Всі ці цікаві виступи, мов на ланцюжок, нанизували один за одним ведучі У. Лещак та М. Царинська.

Коли прозвучали слова Д. Білоуса "Яку ви любите найбільше мову?", всі відповіли: "Ту, що нею співала рідна мати колискову".

Усі присутні зі зворушенням слухали колискову, яку заспівала мама Тетяна Шевчук. Родзинкою свята стала жартівлива пісня, яку виконали мама і доня  Тетяна та Уляна Шевчук.

У нашому селі люблять і шанують рідну мову, особливо приємно слухати людину з великим життєвим досвідом, очевидця багатьох подій, у якої завжди на першому місці рідне слово, українська пісня, якими наповнена душа, голову місцевого осередку Союзу українок, керівника фольклорного ансамблю "Надвечір`я" Софію Бутринську, котра розповіла про той глибокий родинний зв`язок з уродженцями Угринова, яких доля порозкидала по білому світі. Змістовно виступала місцева поетеса, член літературномистецького об`єднання "Колос" Любов Рибак, котра прочитала кілька власних поезій про мову. Її вірші також декламували Н. Мацюра, Н. Ферко та Л. Фіялковська, яка окрім того ще й прочитала поетичні строфи, написані її бабусею, а також заспівала пісню "Гей, шуми, великий луже".

Директор школи Вікторія Заяць наголосила на великому значенні розвитку нашої мови, подякувала всім присутнім за участь у такому гарному святі. Керівник ОМО Наталія Кріль висловила вдячність за приємну атмосферу, за цікаві відомості про рідну мову, гармонійне поєднання слова і пісні, гумору і танцю та відзначила тісний зв`язок школи і громадськості села.

Тетяна ШОСТАК,
вчитель Угринівської ЗШ III ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 − seven =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!