Головна / Про освіту / Усі дівчатка і хлоп’ятка у садочку

Усі дівчатка і хлоп’ятка у садочку

Під’їхавши в село Низи, запитала перехожих, де знаходиться дитячий садочок? Мені показали на гарну, ошатну будівлю в центрі села. У променях раннього сонця виблискувала брама. Доріжка в обрамленні недавно посаджених дерев привела мене до ігрового майданчика, а далі – до порога дому безхмарного дитинства.

Переступивши поріг Низівської дитячої дошкільної установи, подумала, що потрапила у казку, вмить на мене нахлинула ностальгія за дитинством. У приміщенні затишно, на вікнах висять гарно погладжені сучасні тюлі, коридори прикрашені різнокольоровими квітковими композиціями, вазонами, пазлами. З ігрової кімнати долинав веселий сміх малечі. Відкривши двері, побачила, що діти граються разом із помічником вихователя Ганною Душною. Враз наймолодший вихованець Вадим Балко, побачивши незнайому «тьотю», почав плакати. Няня взяла його на руки, пригорнула, витерла сльози і хлоп’ятко пішло бавитись у гурт однолітків.

Марія Муха, завідуюча Низівською дитячою дошкільною установою, радо мене зустріла, провела екскурсію. А тут і справді є на що глянути. У ігровій, класній, казковій кімнатах, двох спальнях, кухні, коридорах чисто і затишно, панує невимовна домашня обстановка. Тут тепло від любові, затишно від піклування і одночасно весело – від милих дитячих усмішок.

В класній кімнаті заняття з образотворчого мистецтва із старшими дівчатками та хлопчиками проводила вихователька Людмила Швед. Коли ми із завідуючою зайшли, діти дружно піднялися та дзвінко привіталися: «Добрий день!». Вони фарбами малювали прапор України. Зустрівши мене, дошкільнятка один наперед одного вихвалялися, як їм тут добре, які віршики вчили з вихователями. Максим Бобров додав, що навіть не хоче на наступний рік іти в школу, бо йому тут подобається.

Завідуюча дитячою установою дбає про садочок, як про рідний дім. Аж не віриться, що ще зовсім недавно це приміщення стояло пусткою. Довгих десять років батьки низівських малюків не могли ні в місто поїхати, ні на роботу влаштуватися, бо не мали на кого залишити своїх кровинок. Ванівський сільський голова Галина Пагула не один вечір обдумувала, як відновити роботу садочка. А хто стукає, тому, відомо, відчиняють. От і дочекалися низівчани, коли у їхньому невеличкому селі відкрили садочок – ця подія сталася 30 серпня 2007 року з ініціативи депутатського корпусу та Ванівського сільського голови за підтримки відділу освіти Сокальської РДА.

– Наш дошкільний заклад відвідує 22 малюків. Усі діти Низів охоплені дошкільною освітою, черги немає. Батьки із задоволенням віддали їх під нашу опіку, адже знають, що вони тут чисті, доглянуті, нагодовані, спілкуються та граються із ровесниками. Вихователі Людмили Швед та Марія Скалецька з вихованцями щоденно читають молитви, проводять уроки гімнастики, – розповідає Марія Муха.

У ігровій кімнаті чистенький килимок, на якому діти граються. Тут стоять сучасні меблі, придбанню яких сприяв начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський. Також є багато м’яких іграшок, гарний ігровий столик. Дітки охоче бавляться машинками, ляльками, дитячим посудом. На новеньких зручних стільцях сидять, коли вчать віршики чи співають. Вихователі готують сценарії, діти вчаться і виступають на свята. Яка ж це радість для батьків, дідусів та бабусь, які в цей день прямують до садочка глянути на дітей та онуків. Не одна сльозинка радості блищить в цей момент в очах близьких, коли бачать, як невпинно лине час і їхні діти чи онуки такі красиві і щасливі.

Далі прямуємо в казкову кімнату. Це улюблене місце малюків. Тут вони розповідають казочки, ставлять сценки. Посеред кімнати стоїть українська хата, поруч – тин із квітами, символи України, на стінах – герої з улюблених казок.

 У двох спальнях в два ряди розмістились дитячі ліжечка, постіль в усіх дітей одинакова, в кожного на ліжечку лежить улюблена м’яка іграшка. Як відомо, щоб все було чисте, у садочку потрібно часто прати. У цьому працівникам дошкільного закладу допомагає пральна машинка «ARISTON», яку закладу подарувала районна організація партії «Батьківщина». Завідуюча каже, що в пральну машинку кладуть не тільки постіль, а й покривала, м’які іграшки.

Низівський садочок також має два сучасних холодильники, один з них придбали нещодавно. А ще в цьому році купили стільці, адже на батьківських зборах, святах батьки не мали на чому сидіти.

Про малят піклується вправний кухар Тетяна Михалюк. У її кухонному царстві весь посуд вимитий, чистенький. Діти із задоволенням ласують приготованими нею стравами. А меню різноманітне: вареники, деруни, каші, картопляне п’юре, налисники, риба, м’ясо, сир твердий, салати…

Діти завжди ситі, в цьому чимала заслуга батьків. Вони по черзі приносять в садочок овочі, тому за зекономлені кошти завідуюча купує дітям більше соків, фруктів, печива… Вдень на харчування однієї дитини передбачено 7,25 гривні, з них 2,25 – батьківська плата.

Батьки теж стараються покращувати умови перебування дітей в садочку. Цьогоріч оновили ігровий майданчик. Марія Муха розказує, що відкрила журнал і побачила дуже гарну пісочницю та криничку. Їх можна було замовити, але коштували дуже дорого. Завідуюча поділилася думками з батьками, а вони вирішили спробувати змайструвати подібне власноруч. І тепер на ігровому майданчику Низівської дошкільної установи красуються пісочниця і криничка, які зробили батьки Андрій Лимич і Віктор Саноцький. Діти із задоволенням читають казки, грають в ігри у дерев’яній альтанці, яку виготовив для дошкільняток підприємець ПП «Надра» Орест Левицький. А ще у планах вихователів та завідуючої зробити для дітей місточок, дерев’яну альтанку. Вони сподіваються, що з допомогою батьків та меценатів їхні задуми втіляться в недалекому майбутньому.

На прощання я побажала працівникам Низівської дошкільної установи, аби їхня дружна родина поповнювалася з року в рік. Бо у цьому неповторному храмі безтурботного дитинства завідуюча, вихователі, няня, кухар завжди знайдуть ключики до дитячих сердечок.

Ольга РОМАНЮК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!