Головна / Про освіту / У Борятинській школі відбувся вечір під назвою “Поклін тобі, Тарасе”

У Борятинській школі відбувся вечір під назвою “Поклін тобі, Тарасе”

Вся Україна щороку святкує день народження нашого Кобзаря, поета, який у своїх творах зумів передати біль душі за українців та Україну, за сплюндровану мову. Тарас Григорович Шевченко  це голос душі українського народу, його крик, сльози, безсмертне слово. Мабуть, нема такої сім'ї, де б не вивчали Кобзареве слово, де б дітки не знали Тарасових віршів, а батьки не цитували Шевченкові слова: "…Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь…"

Так і наше село Борятин не обминула творчість великого Кобзаря. 8 березня у школі відбувся літературно-музичний вечір під назвою "Поклін тобі, Тарасе", присвячений 201-річниці від дня народження поета-генія українського народу. 

Ведуча Мирослава Нагірна розповіла про народження та нелегку долю Тараса та його творчість. А далі звучали пісні на слова Шевченка, і про нього: "Заповіт", "Думи мої, думи мої", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Спи, Тарасе, батьку рідний", "Бандуристе, орле сизий", "На високій дуже кручі", "Зоре моя вечірняя", "Тополя", "Встала весна". Їх майстерно виконували наші односельці: Любов Кулачинська, Галина Копчак, Оксана Гораль, Галина Матвієнко, Мирослава Нагірна, Віра Шакуда, Оксана Коліда, Євген Мамроха, Володимир Баврук, Іван Пиріг, Павло Яремчук, Роман Палка, Богдан Олексович. Керувала церковним хором Оксана Біланик з Червонограда. Зал співав разом з ними. Родзинкою вечора став виступ дуету Галини Копчак та Галини Матвієнко, які майстерно виконали пісні "Така її доля" і "Світе тихий". 

Присутні також мали змогу переглянути літературну виставку "Вічний наш Тарасе", яку підготувала автор цих рядків.

У цей нелегкий час для України ми йдемо зі словами Шевченка на устах "Борітеся  поборете!" Слава Україні! Слава Кобзареві!

Оксана КОЛІДА,  бібліотекар с. Борятин.        

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − six =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!