Про освіту

У садочку – як у віночку…

До Волицького дитячого садочка завітала вранці, на годиннику – кілька хвилин по дев’ятій. В цю пору батьки саме приводили дітей. Хтось велосипедом, дехто – машиною, а інші за руки вели малюків у дошкільну установу, де всіх усмішкою і ласкавим словом зустрічають вихователі Ірина Скакун, Наталія Ващук, Надія Василів, Юлія Пирська, Зоряна Буря та помічники вихователів Галина Бабій та Олена Огінська. Два роки завідує дошкільною установою Марія Скалецька, яка саме була у відпустці, тому екскурсію дитячим садочком провела вихователь, виконувач обов’язків завідувача Наталія Ващук.

Переступивши поріг Волицької дошкільної установи, розташованої у двоповерховому ошатному приміщенні в центрі села, подумала, що потрапила в дитинство. Вмить набігли спогади і відчула ностальгію за тими роками. У приміщенні світло, чисто, на вікнах – випрасувані тюлі, гардини, на стінах – квіткові композиції. В спальнях на ліжках – кольорова новенька дитяча постіль. Про її чистоту дбає праля Ганна Ващук. З ігрової кімнати молодшої групи долинав веселий дитячий сміх. Прочинивши двері, побачила, що діти граються з вихователем та помічником.

– Нині до садочка ходять п’ятдесят троє дітей, їх виховуємо у двох групах – ясельно-молодшій та середньо-старшій. Бажаючих є значно більше, бо народжуваність у селі зростає, і це добре, вже маємо список, хто піде в садочок наступного року. Нещодавно випустили чотирнадцятеро шестирічок, які цьогоріч пішли до школи, зараз до нас прийшли нові вихованці, які ще тільки звикають до садочка, колективу. Дехто перші дні плаче за мамою, татом, не хоче лягати спати в обідню пору, а інші – легко влилися в колектив, граються з однолітками, їм тут добре. Є в нас і сім’ї, в яких по кілька
дітей відвідують садочок, це – Шнери, Литвини, Антонюки, Осики. Держава фінансує перебування дітей у садку лише частково, тож батьки доплачують по 3 гривні за день, а також по черзі приносять овочі. У нас тісна співпраця з батьками, місцевою агрофірмою «Білий Стік», яку очолює Олег Іванчина. Ніколи в допомозі не відмовляє і Волицький сільський голова Надія Білик. Цьогоріч батьки придбали для дитячого садочка нові сучасні меблі для ігрових кімнат. За кошти бюджету сільської ради вдалося замінити 20 старих вікон та троє дверей на нові, металопластикові, придбали посуд, праску, прасувальну дошку. Зараз плануємо зробити капітальний ремонт каналізаційної системи та облаштувати внутрішні туалети, – розповіла Наталія Ващук.

Тим часом на кухні господарювала кухар Анастасія Вільхова, яка працює вже одинадцятий рік. У її кухонному царстві весь посуд вимитий, чистенький. Дітки її страви дуже люблять. Найбільше малечі смакують вареники, борщ та оладки. Ці страви вони швидко з’їдають, а деколи просять ще й добавку.

Побувши годинку в дитячому садочку, по доброму позаздрила малюкам. Тут тепло від любові, затишно – від піклування і водночас весело від милих дитячих усмішок.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews