Про освіту

У Савчинській школі замінили вікна та двері на енергозберігаючі

У Савчинській ЗШ І-III ст. завершився проект «Енергозберігаючі технології». Щоб він здійснився були закумульовані кошти Європейського Союзу – 211 тис. 500 грн., Сокальської районної ради та райдержадміністрації –50 тис. грн., Савчинської сільської ради – 36 тис. грн. і громади, в особі громадської організації «СавчинськоГутянська перспектива» – 18 тис. 895 грн. Але цього б не було, якби не велике бажання мешканців сіл Савчин і Гута отак спільно зробити добру справу для громади. Спочатку вислухали односельців, на що вони готові виділити кошти. І от серед багатьох проблем – на перше місце вийшла заміна вікон та дверей у місцевій школі на енергозберігаючі.

Про те, як відбувалася реалізація цього проекту показувала на слайдах і розповідала член ініціативної групи Світлана Деленко:

– Перший етап роботи – створення громадської організації, яку очолив Роман Карнага. Спочатку це була ініціативна група з 9 осіб. Яка працювала над створенням мікропроектної пропозиції. Готували чимало документів і проектнокошторисну документацію, яка коштувала 6,5 тис. грн. Далі було найскладніше – збір коштів. Непросто нині кожній сім`ї поділитися коштами зі школою, але хто скільки міг давав на спільну справу. Потім готувалися до тендеру, щоб вибрати будівельну організацію, яка вставлятиме вікна, виконуватиме ремонтні роботи. 31 липня минулого року відбувся тендер, в якому взяли участь чотири підрядні організації. Загальна вартість проекту була – 316 тис. 395 грн.

Перемогло ПП «ВікнаЦентр», бо запропонувало встановити вікна і зробити ремонтні роботи за найбільш мінімальну суму – 215 тис. грн. Так як проект називався «Заміна вікон і дверей у Савчинській ЗШ І-III ст.», то за зекономлені кошти нічого іншого придбати ми не могли, окрім вікон і дверей, тому додатково встановили вікна у майстерні і поміняли всі зовнішні двері. І робота із заміни 60 дерев`яних вікон і 10 дверей на енергозберігаючі була завершена до 31 грудня 2015 року. Щиро вдячна усім, хто нам допомагав.

За дорученням обласного координатора цього мікропроекту виступив Володимир Чуб:

– Завдання, суть проектів Європейського Союзу підняти ініціативу громади. Бачимо на вашому прикладі: громада вирішила замінити вікна у школі – Євросоюз допоміг. Під час реалізації цих проектів зникає недовіра людей, бо на власні очі бачать, що в такий спосіб можна чогось досягти. І тепер, маючи громадську організацію, можна у Гуті і Савчині вирішувати й інші місцеві проблеми. Від громади – найперше потрібна ініціатива.

Привітав із завершенням проекту, а також подякували громаді за підтримку і розуміння Савчинський сільський голова Василь Калька.

Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко підкреслив, що «Львівська обласна рада прийняла програму підтримки мікропроектів, саме стосовно енергозбереження в закладах освіти, народних домах, вуличному освітленню… і на це виділені чималі кошти. Якщо громади проявлять ініціативу, то й районна рада їх підтримуватиме».

Начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський, вітаючи громаду, педагогів, дітей, які нині завдяки мікропроекту мають можливість навчатися у світлих, теплих класах, наголосив, що «єдиним напрямком, завдяки якому можна зміцнити матеріальну базу, є участь у різних мікропроектах».

Директор школи Євген Матвіїв теж був вдячний представникам влади за підтримку, а особливо ініціативі громадській організації «СавчинськоГутянська перспектива» і всім мешканцям Савчина та Гути, підприємцю Юрію Лящуку за фінансову допомогу.

Що ж, завершено цей проект, але недарма громадська організація називається «СавчинськоГутянська перспектива». Отже у громад цих сіл є перспектива полагодити дороги у селах, Народний дім, дитячий садок. Досвід у них вже є. Потрібна лише ініціатива.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

 

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.