Про освіту

В Савчинському дитсадочку панує домашній затишок

До Савчинського дитячого садочка завітала вранці, на годиннику ще не було і десятої години. В цю пору батьки приводили дітей у садок. Хтось із малюків охоче йшов у групу, а дехто вередував, переживав, щоб мама забрала ввечері додому. Усіх хлопчиків і дівчаток та їхніх батьків усмішкою і ласкавим словом зустрічають завідувач дитячого садочка Ольга Пастернак, вихователі Тетяна Туркач та Олеся Миколайчук, помічник вихователя Ольга Вагапова, кухар Ольга Дишкант, музичний керівник Марія Бойчук.

В приміщенні садочка – чисто і тепло, тут панує домашній затишок. Діткам тепер тепло, бо недавно спільними зусиллями вдалося встановити двадцять три нових металоплатикових вікна, в цьому допомогли сільська рада та ПП «Західний Буг». Свою лепту внесла і Райспоживспілка, яка заспонсорувала кілька вікон і вхідні двері. Охоче допомагають і місцеві підприємці – Віктор Цвьонтик, Роман Карнага, Роман Гнідець, Роман Лопушанський, Петро Пидляк та інші. Підприємець Лемішко, який має ресторан кожного тижня надає діткам обіди. Вихователиі просять надати його для приготування обідів власноруч, на що підприємець погодився.

Завідувач дитячого садочка Ольга Пастернак розповіла, що вже 38 років віддається улюбленій роботі. В 1976 році після закінчення Володимир-Волинського педагогічного училища прийшла сюди працювати молодим спеціалістом. Спочатку була вихователем, а тепер уже 28 років очолює цей дошкільний заклад. Жінка пригадує, коли прийшла сюди на роботу, тут було три групи, одна з яких працювала цілодобово. Нині в садочку одна різновікова група, хоча є вільне приміщення під розміщення другої групи, але на її відкриття немає коштів. У селах Гута і Савчин є ще багато діток, не охоплених дошкільною освітою, вони б із задоволенням ходили у садочок.

Нині Савчинський садочок відвідує тридцять дітей віком від трьох до п'яти років. Батьки із задоволенням віддали їх під опіку вихователів, адже знають, що вони тут доглянуті, нагодовані, спілкуються та граються із ровесниками. Одинадцятеро вихованців покинуть цьогоріч лави малюків, бо підуть до школи. На їх місце прийдуть нові вихованці, адже охочих відвідувати дитячий садок не бракує. Наймолодшому вихованцеві – Святославу Поріцькому, немає й трьох років. Дітки в перші дні, зазвичай, ще трохи плачуть, бо для них життя в садочку – це щось нове, досі невідоме, а згодом звикають і охоче відвідують дошкільний заклад. Батьки приносять у садочок овочі – картоплю, буряк, капусту, моркву, а решту продуктів харчування постачає підприємець, який виграв тендер. Один день перебування дитини в садочку коштує 8 грн. 50 коп., з них 2 грн. 50 коп. – це батьківська плата, а шість гривень виділяє держава.

– Батьки дошкільнят з Савчина і Гути неодноразово зверталися в сільську раду щодо відкриття другої групи. Приміщення для ігрової кімнати і для спальні маємо, а от грошей на заробітну плату працівникам і харчування в бюджеті немає. Було б добре, якби відкрили другу групу, бо батьки могли б знайти собі роботу, а так змушені сидіти вдома, доглядати малюків. Ми стараємось по змозі підтримувати садочок. Влітку минулого року зробили новий дах, поремонтували котельню, утеплили пінопластом комини. В цьому році, якщо будуть кошти, хочемо замінити підлогу в їдальні, зробити дашок при вході, поремонтувати фасад. Задумів є чимало, за належного фінансування роботу можемо розпочинати, – розповідає сільський голова Василь Калька.

В ігровій кімнаті малят забавляла вихователька Тетяна Туркач. Коли ми із завідувачем зайшли, діти дружно піднялися та дзвінко привіталися: «Добрий день!» Вони наввипередки хвалилися, яку пташку вчора ліпили, що сьогодні їли, декламували мені віршики. А Назарчик Демідонт розповів, що має маленьку сестричку, і коли він піде до школи, то сестричка піде у садочок. І додав, що йому тут подобається.

– Найбільше дошкільнятка люблять виступати. Вихователі готують сценарії, діти вчаться і виступають на свята, – говорить Ольга Пастернак. – Яка ж це радість для батьків, дідусів та бабусь, які в цей день поспішають до садочка глянути на дітей та онуків. Сльози радості блищать в очах близьких, коли бачать, як невпинно лине час і їхні діти чи онуки такі вже великі. Востаннє малюки готували свято, присвячене 200літтю з дня народження Тараса Шевченка.

Вихователь Тетяна Туркач розповіла, що вона тут працює лише три місяці, але вже встигла влитися у колектив дошкільного закладу і добре вивчила характери усіх діток. До цього часу дівчина два роки працювала в садочку с. Горбків. Зауважила, що для себе іншої професії, ніж вихователь, навіть і не уявляє, вона легко знаходить спільну мову з вихованцями. Її мама працювала завідувачем дитячого садочка, і дівчина, ще навчаючись у школі, після уроків приходила до мами на роботу і бавилася з дітьми. Ще тоді твердо вирішила, що в майбутньому обере фах вихователя, і нині про це не шкодує.

Про малят уже більше двадцяти років піклується вправний кухар Ольга Дишкант, вона саме готувала обід. У її “кухонному царстві” весь посуд вимитий, чистенький. Діти із задоволенням ласують приготованими нею стравами. А меню різноманітне: вареники, деруни, каші, картопляне п’юре, риба, м’ясо. Та найбільше малята люблять налисники і млинці.

Покидаючи установу безхмарного дитинства савчинських малюків, я побажала завідувачу Ользі Пастернак, щоб їхня дошкільна родина поповнювалася. Сподіваюсь, наступного разу сюди завітаю на відкриття другої групи.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.