Головна / Про освіту / У м. Сокаль відбувся літературно-музичний вечір, присвячений Лесі Українці

У м. Сокаль відбувся літературно-музичний вечір, присвячений Лесі Українці

– Послухайте розповідь про людину з великої літери, яка відважно зі співом на устах, йшла проти життєвих бур і незгод. І коли у вас хоча б на хвилинку палко заб`ється серце, коли спалахне у ньому іскра світлого вогню любові до людей, до рідної української землі – ми будемо безмежно вдячні, – такими словами до присутніх звернулася завідувач відділу обслуговування Сокальської ЦРБ, ведуча літературно-музичного вечора «Славна дочка Прометея» Світлана Халупник.

Присутні мали змогу помандрувати життєвими і творчими стежинами великої доньки України – Лесі Українки, яка не тільки любила свою Батьківщину й пронесла образ України, а й огнисто оскаржувала той гніт сваволі, під яким стогнала Україна. Тому і сьогодні, в такий буремний час Майдану, Революції гідності, неоголошеної війни, творчість письменниці набула особливого звучання, вона як ніколи нам потрібна.

Слова ведучої мережились віршами Лесі Українки, які декламували учні Сокальської гімназії: Мар’яна Джусь, Ірина Костишин та вчителька Забузької школи – Оксана Шклянка. Згодом звучали пісні у виконанні жіночого народного вокального ансамблю «Любисток», Ольги Шевчук та вокального жіночого тріо Сокальського районного народного дому.

Із захопленням присутні дивилися інсценізацію безсмертної казки-феєрії «Лісової пісні» у виконанні учасників драматичного гуртка під керівництвом Олени Назарової та зворушувалися від танцю учнів Христини Лисяк та Назарія Матвіїва, які відтворили історію кохання Лесі Українки та Сергія Мержинського.

Завершився вечір поетичними рядками про Лесю Українку – це був віршований вінок пам`яті гідної дочки України, їх декламували учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва. І як заключний акорд – пісня про Україну у виконанні Ольги Шевчук.

Олена Семків,  студентка Національного університету «Львівська політехніка».

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − fifteen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!