Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Сокалі підприємці порушують графік роботи та продають спиртні напої в заборонений час

Кожних вихідних на патрулювання Сокаля вирушають члени громадського формування "Сокальська варта" та правоохоронці. Спільно вони стежать, щоб сокальчани не порушували громадський порядок, не розпивали алкогольних напоїв, перевіряють торгові заклади, чи ті дотримуються режиму роботи.

8 серпня патрулювання виявилося досить неспокійним. В Сокалі було чимало п'яних компаній. Біля школи №4 вартові порядку побачили п'яного чоловіка, на зауваження про заборону розпивання спиртних напоїв, не реагував. Згодом він раптово вибив телефон з рук правоохоронця і почав втікати. Керівнику "Сокальської варти" Степану Пенцаку ледве вдалося його наздогнати і втихомирити. Після цього в центрі міста, поблизу пам'ятника Тарасу Шевченкові, побачили п'яну компанію юнаків та дівчат. На зауваження про порушення тиші вони не реагували, а лише голосно реготали.

Згодом учасники патрулювання побачили, що хтось втік за будинок на вулиці Григоренка. Вони пішли туди, почали шукати, але ніде нікого не помітили. Лише спустившись в підвал будинку і посвітивши ліхтарями, побачили, що там ховаються дві дівчини. Попросили їх вийти надвір. Обидвоє дівчат  неповнолітні  1999 і 1997 років народження, учні сокальських шкіл. Юнки були добряче напідпитку, вони дуже перелякалися. Невже їх батьки не бачать, коли і в якому стані повертаються додому діти?

Не менш насиченим було нічне чергування 9 серпня. Цього дня працював посилений патруль  Степан Пенцак, Богдан Костирева, Олександр Стадник, Олег Свінціцький, Віталій Лобода, Андрій Чугай та правоохоронець Андрій Лаврів.

На годиннику  22.00, вирушаємо в дорогу. Спершу прямуємо в центр міста. Навпроти церкви св. ап. Петра і Павла на лавочці сидять молоді хлопці, розпивають пиво і лускають насіння соняшника. На зауваження правоохоронця, чому розпивають пиво в громадських місцях, реагують адекватно і відразу викидають пляшки у смітник. А щодо насіння, чому кидають сміття під ноги, відповіли, що так їм хочеться. Ми їм пояснили, що повинні бути культурними, бо чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. І що ж то за українська культура у хлопців? Ми хочемо в Європу, але не вміємо дотримуватись навіть елементарних правил культури поведінки.

На вулиці Героїв УПА, біля піцерії "Фігаро", все було тихо, кілька чоловіків пили пиво і квас, але ніхто не порушував громадського порядку. Обійшли також стадіони біля третьої та четвертої шкіл. На лавочці, поблизу головного входу в СШ №3, сиділи двоє чоловіків та жінок. Біля них стояла пляшка горілки, чарочки та чіпси. На зауваження, чому розпивають алкогольні напої, почали обурюватись, мовляв, це не наше… Просто сіли на лавочку. От і називається  не спійманий  не злодій.

В кафе-барі "Весна" святкували весілля, гостям ми пояснили, щоб не випускали в небо феєрверки, бо міська рада прийняла рішення про їх заборону. Далі перейшлися біля будинків по вулиці Героїв УПА, де було спокійно.

А ось кафебар "Крайня хата" (приватний підприємець Ольга Ділай), хоч на годиннику уже було 23 год. 15 хв., працювало. Тут надворі за столиками було чимало відпочиваючих. Підходячи, побачили, як чоловіки купували пиво та квас. На зауваження, чому працюють після двадцять третьої години, працівники не відповіли нічого. А щодо пива, то сказали, що продавали не пиво, а квас, а це безалкогольний напій. У кафе-барі "Затишок" (приватний підприємець Софія Бедь) перед нашим приходом теж продали пиво, відвідувачів о пів на дванадцяту ночі не було, бармен уже закривала, хоча із запізненням на півгодини.

Після цього наш маршрут пролягав через вулиці Тартаківську, Лесі Українки. На стадіоні "Сокіл" було тихо, цього разу там ніхто не випивав алкоголю. Але на трибунах валялося сміття, обгортки з чипсів, сухариків, пляшки і банки зпід пива. Ну невже молодь, яка тут відпочивала, не може за собою прибрати?

О пів на другу ночі в міському парку було людно. На лавочках сиділи закохані пари, а поблизу пам'ятника  четверо молодиків випивали горілку. На наше зауваження почали обурюватися, хто ми такі, чи мають члени "Сокальської варти" посвідчення, чи мають право вказувати, можна випивати в парку чи ні? Та згодом молодики всеж таки зібрали все в пакети, прибрали за собою і пішли. А в центрі, на лавочці біля пам'ятника Тарасові Шевченку, сиділи і випивали горілку двоє хлопців і двоє дівчат  вони прийшли сюди з весілля. На зауваження відреагували адекватно, встали і пішли. Та чи додому  сумніваюся…

Надворі біля нічного клубу "Вікторія" не було де яблуку впасти: і хлопці, і дівчата, і трошки старші, і зовсім юні. Дехто з них точно неповнолітній, а вже напідпитку, курили. Куди дивляться їх батьки, хіба не бачать, що надворі ніч, а дітей немає вдома?

Пройшовшись вулицею Героїв УПА, ми пішли на автозаправку "WOG". На годиннику була уже 2 год. 30 хв. Після закриття усіх барів молодь з'їжджалася сюди. Тут було кілька десятків машин, дуже багато сокальчан, і навіть мешканці Червонограда. З машин лунала музика. Сержант міліції Андрій Лаврів зробив зауваження їх власникам, щоби виключили гучну музику, адже порушують тишу, а напроти  багатоквартирний будинок, де не можуть спокійно спати діти, старші люди. Досить спокійно було в кафебарі на АЗС "Мостнафта", яке було уже зачинене, там прибирали і нікого з відвідувачів не впускали та нічого не продавали.

Після патрулювання правоохоронець написав рапорт, а члени "Сокальської варти"  заяву міському голові про те, щоб вжити заходів до несумлінних підприємців, які порушують графік роботи та продають спиртні напої в заборонений час.

Додому ми поверталися над ранок. Здається, в країні фактично війна, плач, сльози, переживання, а молоді Сокаля немає до того діла. Юнаки і дівчата п'ють, курять, танцюють, слухають музику і навіть не задумуються над тим, що в цю ж хвилину їх ровесники зі зброєю в руках захищають державу, віддають своє життя заради України, аби нам краще жилося. Кожен повинен починати із себе, переосмислювати свої вчинки, і тільки навівши лад кожен у своєму житті, будемо мати мир і спокій у державі.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Exit mobile version