Про освіту

В Сокалі відбувся фінальний конкурс ігри “Що? Де? Коли?”

У приміщенні Сокальської гімназії імені Олега Романіва відбувся фінальний етап XIІІ юнацького чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?» В змаганнях взяли участь 27 команд, які представляли Сокальські гімназію, школи №№2, 3, 4, 5, Червоноградський Будинок дитячої та юнацької творчості, Забузьку, Жвирківську, Острівську, Поторицьку, Сілецьку, Хоробрівську ЗШ.

Цей етап обіцяв бути дуже інтригуючим, оскільки перше і друге місця в турнірній таблиці розділяв лише один бал. На першому місці йшла команда з Червоноградського БДЮТ – «Непереміжна кімінда» (капітан Світлана Левандовська), яка лідирувала з першого по четвертий етапи. Але, звичайно, набагато важливішим було те, хто закінчить чемпіонат переможцем після заключного (п’ятого) етапу. Другими йшли «Бандерівці» (Максим Журавінський), які представляли Сокальську гімназію. В двох останніх турах ця команда набрала хорошу форму і небезпідставно сподівалася на титул. Отже, команда, яка за підсумками останньої гри займала вище місце, й ставала чемпіоном.

Також була певна інтрига в боротьбі за «бронзу». Перед заключним етапом третьою йшла ще одна команда Сокальської гімназії – «Likerz» (Олександр Прощук), також хороші шанси на медалі мала «REVOлюція» з Сокальської ЗШ №2 (Наталія Ільницька).

Цей етап за драматургією був на рівні кращих творів Шекспіра. В першому турі «Бандерівці» дали лише чотири правильні відповіді (з 12 можливих), а «Непереміжні» взагалі три. А ось у другому – в команди з Червонограда вже було дев’ять правильних відповідей, а в «Бандерівців» – лише п’ять. І перед заключними 12 питаннями, здавалося, що червоноградці вже можуть святкувати перемогу… Але в третьому турі сталося справжнє диво, «Бандерівці» дали вісім правильних відповідей, тоді як їх суперник – три. Таким чином команда «Бандерівці», якій часто не щастило як в попередніх, так і в цьому чемпіонатах, здобула такий бажаний чемпіонський титул. До слова, востаннє команда з Сокальської гімназії перемагала в чемпіонаті дев’ять років тому. Сподіваємось, що ця перемога дасть додатковий стимул для розвитку інтелектуальних ігор в цьому навчальному закладі.

Варто зазначити, що в цьому етапі «Бандерівці» фінішували лише на третьому місці, але для них було важливіше випередити своїх основних конкурентів, що вони і зробили. А перемогу досить впевнено виборола «REVOлюція». Друге місце – у «Likerz», що дозволило їй отримати бронзові медалі. На два бали в загальному заліку від неї відстала «REVOлюція». Проте два перших невдалих етапи не дозволили їй піднятись на п’єдестал пошани. Але вдалий фініш чемпіонату дає їй змогу з оптимізмом дивитися в наступний сезон. Таким чином, цей, мабуть, найцікавіший шкільний чемпіонат в історії відійшов у минуле і завершився тріумфом Сокальської гімназії. Всі призери чемпіонату відзначені грамотами та цінними призами, які вручив начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський.

А в приміщенні дискоклубу «Вікторія» пройшов фінальний етап XІ чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?» В змаганнях взяли участь 14 кращих команд Сокальщини.
Напередодні цього етапу дві команди претендували на чемпіонство. Лідер змагань – команда «Фенікс» (капітан Богдан Лисий ), яка мала в своєму активі і бронзу, і срібло попередніх чемпіонатів, проте золото їй ні разу не підкорювалось. З другого боку їй протистояв шестиразовий чемпіон Сокальського району – «1715» (Тарас Малюх). І ця команда, звичайно, була не проти покласти до своєї скарбнички чергову перемогу в чемпіонаті. Хоча далеко не все в заключній грі залежало від «1715». Для перемоги в турнірі «Фенікс» влаштовувало друге місце в цьому етапі. Хороші шанси бути другими, зберігали «Чемпіони» (Олександр Хлевной), які лише на бал відставали від «1715». Як завжди, очікували хорошої гри від «Деміургів» (Микола Сідельник).

Після першого туру всі чотири вищезазначені команди дали однакову кількість правильних відповідей. А ось в другому «Фенікс» та «1715» пішли у відрив. Після цього «Фенікс» вже міг святкувати перемогу, оскільки шанси на те, що він опуститься нижче другого місця, були практично рівні нулю. В третьому турі «1715» змогла на фінішному питанні обійти «Фенікс».

Проте останній програв битву, але виграв, ставши переможцем XІ чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?» Ця перемога цілком заслужена, оскільки «Фенікс» набрав 41 бал з 50 можливих, які були розіграні в поточному турнірі. На два бали менше набрала команда «1715», проте цього виявилось недостатньо для тріумфу. І з 33 балами «бронзу» вибороли «Чемпіони».

Таким чином цей чемпіонат був надзвичайно цікавим, оскільки боротьба за титул та призові місця тривала до фінішу. Будемо сподіватися, що наступний сезон подарує нам не менше цікавих поворотів турнірної інтриги.

Організаторами XIІІ юнацького та XІ чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?» виступили Сокальська ліга інтелектуальної творчості, районний відділ освіти та Сокальська райдержадміністрація.

Оргкомітет чемпіонату висловлює щиру подяку спонсорам змагань: дискоклубу «Вікторія», інтернетмережі «BestLink», фірмі «Ніка», піцерії «Фігаро», працівникам Сокальської гімназії, дискоклубу «Вікторія», інформаційним партнерам ігор «Що? Де? Коли?» на теренах Сокальщини: ТРК «Сокаль», інтернетпорталу «Сокаль і Сокальщина», часопису «Голос знад Бугу».

Володимир ВОЙТЮК, президент Сокальської ліги інтелектуальної творчості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.