Про освіту

У Сокальському районному бюджеті на 2019 рік на освітню галузь передбачено 242 мільйони гривень

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів нараду із керівниками закладів освіти Сокальщини за участю заступника голови районної ради Василя Бойка та керівника комунального закладу Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Миколи Мисака. На порядку денному було 4 питання.

Про заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти у 2018 році та  плани на 2019 рік доповідав Микола Мисак. Керівник, за допомогою візуальної презентації, розповів про успішне виконання державної програми «Нова українська школа». За кошти державного, обласного, районного та місцевих бюджетів була суттєво оновлена матеріально-технічна база шкіл та проведені ремонтні роботи. Зокрема, за кошти районного бюджету було зроблено капітальний ремонт покрівлі Лучицької, Межирічанської та Карівської шкіл. Окрім того, з районного бюджету було виділено 930 тис. грн., за які  придбано 80 комп’ютерів, 6 принтерів, один мультимедійний проектор, а також інтерактивна дошка. У рамках програми «Розвиток освіти Львівщини» при співфінансуванні обласного і районного бюджетів придбали два шкільних автобуси. За словами доповідача, серед основних досягнень 2018 року проведення ремонту, за кошти районного бюджету, та  відкриття сучасного «Інклюзивно-ресурсного центру».

Іншим, вагомим результатом роботи ЦОЗО у минулому році є значна економія коштів. Завдяки прозорому  підходу до процедур закупівель було заощаджено 1 млн. 275 тисяч грн., що дало можливість збільшити об’єми виконаних робіт, а також зекономлено понад 14 млн.грн.,  освітньої субвенції. Також в районному бюджеті на 2019 рік, на освітню галузь передбачено 242 млн.грн. Серед них 4 млн.грн – капітальні видатки. Тому, на початок 2019 року, школи Сокальщини вже мають додатково понад 18 млн.грн.

Микола Мисак та Микола Пасько висловили пропозиції щодо використання зекономлених коштів. Це оновлення автобусного парку, виплати премії педагогічним працівникам, співфінансування освітніх мікропроектів, модернізація шкільних котелень, реконструкція чи будівництво спортивних споруд у селах Войславичі і Муроване, ремонт даху в Сокальській гімназії. Окрім того, кожен освітній заклад отримає певну суму коштів, яку теж зможе скерувати на вирішення своїх проблем.

Голова Сокальської районної ради доповів, скільки кожна школа району отримала коштів минулого року на зміцнення матеріально-технічної бази. Загалом ця сума становить 16 млн.700 тис.грн. Також Микола Пасько поцікавився, які навчальні установи взяли участь в обласному конкурсі мікропроектів і наголосив, що саме вони, в першу чергу, зможуть розраховувати на фінансову допомогу з районного бюджету.

Завідуюча районним методкабінетом Галина Гібляк, теж за допомогою презентації, доповіла про планування системи внутрішнього забезпечення якості освіти, висловила пропозиції щодо вироблення критеріїв, правил і процедур оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників, управлінської діяльності керівників закладів освіти.

Також присутніх директорів ознайомили із особливостями проведення ДПА та ЗНО у 2019 році.

Керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина і Микола Пасько наголосили керівникам навчальних установ І ступеня на необхідності приведення у відповідність до положень Закону України «Про освіту» статутів закладів освіти І ступеня.

Зокрема йшлось про використання в усіх офіційних документах нової термінології відповідно до Законів України, про прозорість та інформаційну відкритість навчальних установ, оприлюдненні на їх веб-сайтах або веб-сайтах їх засновників  кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

На завершення наради Микола Пасько подякував директорам шкіл за активну участь в обласному конкурсу проектів місцевого розвитку та активну роботу щодо покращення матеріально-технічного стану шкіл району.585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.