Про освіту

В Сокальській районній раді пройшла зустріч директорів шкіл

В Сокальській районній раді пройшла зустріч директорів шкіл Сокаля із керівниками району: головою Сокальської районної ради Миколою Паськом, головою Сокальської райдержадміністрації Андрієм Дяченком, а також із директором департаменту освіти і науки ЛОДА Любомирою Мандзій. Присутні обговорили доцільність та можливість відкриття двох перших класів в Сокальському ліцеї №1 (колишня гімназія).

Любомира Мандзій звернула увагу на вимоги закону «Про освіту», згідно з якими першочергово в школу беруть дітей з закріпленої території, а також дітей, чиї брати чи сестри вже там вчаться, або батьки працюють. Лише потім, якщо в класах є вільні місця, можуть добирати дітей вже з інших територій.

На сьогодні, враховуючи кількість заяв батьків саме з закріпленої території та пільговиків у Сокальську гімназію, там набирається лише один клас.

Окрім того, Любомира Мандзій наголосила, якщо в Сокальській ліцей будуть набирати два перших класи, то через кілька років він втратить можливість набирати здібних дітей в 5 клас на основі конкурсного відбору і таким чином стане звичайною школою. Водночас відкриття додаткового класу, буде загрожувати зменшенню фінансування з освітньої субвенції для інших шкіл Сокальського району.

В підсумку наради Любомира Мандзій дала доручення голові Сокальської райдержадміністрації та відділу освіти СРДА звернутись в Сокальську міську раду щодо проведення належного обліку дітей дошкільного віку. Лише тоді можна буде спрогнозувати кількість перших класів в школах Сокаля.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.