Про освіту

В Сокальському дитсадку “Журавлик” дітки знайомилися з музикою до балету “Лускунчик” Петра Чайковського

Ми дивуємось, звідки наші дітки набираються такого вульгарного смаку, таких огидних вподобань щодо пісенного репертуару. Часто з їх уст можна почути пісеньки на кшталт "Я взрослая уже, поцелуй меня везде"… А дивуватися не варто. Телевізійний ефір цілковито заполонений російськомовною піснею і не завжди високого ґатунку. Навіть замість дзвінків у мобільних телефонах звучить російськомовний шансон і його пропагують у рекламі. А чи маємо нині час вивчати зі своїми чадами дитячі пісеньки "У лісі, лісі темному", "Я лисичка, я сестричка", яких колись навчали нас наші батьки, бабусі? Одне тішить: у дитсадках нині багато патріотичних, народознавчих свят, де звучать лише дитячі українські пісні, виконуються запальний гопак, козачок, діти декламують вірші наших українських корифеїв. А у райметодкабінеті відділу освіти РДА зробили кроки ще вище. Методист Марія Тимошик та керівник методоб`єднання музичних керівників Леся Пивоварчук запропонували музичному керівнику дитячої дошкільної установи №8 "Журавлик" Олені Савчук провести з дітками старшої групи музичне заняття на тему: "Балетна класична музика". Мушу сказати кілька слів про цей дитячий садочок, якому минуло вже 25 років, а, здається, що тут недавно справили новосілля. Чисто, затишно, як всередині приміщення, так і знадвору. Видно, що завідуюча Ірина Свінціцька разом з усім колективом дбають, щоб у цьому домі дитинства панували затишок, любов і порядок. Тут завжди відбуваються фахові, обдумані до дрібниць, заходи. До слова, практично у кожній дошкільній установі і не суттєво, чи сільській, чи міській, панує саме така атмосфера, і вихователі дуже відповідально ставляться до обов`язків. Різниці між сільськими та міськими дітьми практично немає. І одні, і другі розвинуті, незакомплексовані, допитливі.

Ось такі діточки, вихованці Сокальського "Журавлика", правда, ще й святково одягнені, сиділи на маленьких кріселках й уважно слухали свого музичного керівника, вони знайомилися з музикою до балету "Лускунчик" Петра Чайковського. За змістовне тло взяли казку Е. Гофмана " Лускунчик і мишачий король". Маленькі учасники цього музичного дійства розрізняли музичні жанри, темп, тембр, регістр музики, правильно вживали музичні терміни. Треба було побачити, з яким задоволенням діти показували танцювальні рухи, на музичних інструментах відтворювали ритм музики і навіть відображали її характер, називали імена видатних композиторів, які писали оперну музику. Дітки чудово марширували і танцювали справжній вальс з поклоном і реверансом, наче дорослі. І в той же час смішні і милі. Вихованцям "Журавлика" було цікаво бути учасниками балету "Лускунчик". Музичний керівник Олена Савчук дуже вдало підібрала прийоми ведення музичного уроку. І це не була показуха. На попередніх заняттях дітки фрагментарно вивчали балет "Лускунчик", його зміст та музику, знайомилися з музичними термінами, танцями. Весело кружляли біля ялинки, бо завдяки "Лускунчику" Новий рік та Різдвяні свята у "Журавлику" прийшли на місяць раніше.

Музичні керівники дошкільних установ району високо оцінили це музичне заняття. А методист райметодкабінету відділу освіти РДА Марія Тимошик відзначила:

– Тема музичного заняття була неординарною і непростою. Ми торкнулися до прекрасного і були вражені, отримали естетичну насолоду від його перегляду. Отож, щоб з ним ознайомилося ширше коло фахівців, пропоную підготовити його для публікації у журналі "Дошкільне виховання". Таких творчих людей, як музкерівник Олена Савчук треба підтримувати і заохочувати, щоб про них знали. І хоча у деяких дитсадках ще бракує доброї техніки, чи геть стареньке фортепіано, але музкерівники намагаються прищепити дитині  естетичний смак, почуття вартісного і прекрасного.

Далі до слова запросили гостей  людей творчих, котрі пишуть пісні, аранжують їх, створюють фонограми для дітей  викладача Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка, композитора Ольгу Пенюк, котра видала вже десять книжокпісенників. Ця творча людина розповідала про свою композиторську і викладацьку діяльність. Ділилася досвідом ведення уроків, підготовкою учнів на всеукраїнські та міжнародні конкурси, вона високо оцінила роботу колишньої учениці Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка Олени Савчук. Та, мабуть, для усіх приємною несподіванкою стало те, коли Ольга Володимирівна… заспівала своїх пісень. Зал щиро аплодував. Ольга Пенюк подарувала кілька своїх книжок дитсадку "Журавлик".

А потім до слова запросили гостя з Волині аранжувальника Василя Плескача, котрий був вражений музичним заняттям і зізнався, що навіть у Луцькому музпедучилищі, де він навчався, такого досконалого, педагогічно обдуманого уроку не було, а також, побувавши на засіданнях різних методоб`єднань, кращого не бачив. В. Плескач якраз займається дитячим проектом, випускаючи аудіозбірочки пісень для дітей , які б стали у пригоді музкерівнику у дитсадку чи вчителю у школі. Ці чудові співаники дитячих пісень з аранжуванням волинського музиканта та професійно записані фонограми автор подарував музкерівнику дитячого садка "Журавлик" Олені Савчук, а також їх із задоволенням придбали представники дошкільних установ району.

Завдяки зустрічі Ольги Пенюк та Василя Плескача на засіданні методоб`єднання, можливо у майбутньому, завдяки їх співпраці, народиться нова збірка колядок.

Музкерівник Олена Савчук запалила у душах своїх вихованців промінчик любові до високого класичного мистецтва. І на все своє життя Софійки, Тарасики, Назарчики, Настуні запам`ятають балет "Лускунчик", учасниками якого вони були, як і не забудуть той перший вальс, який вони танцювали під чудову мелодію Петра Чайковського. Можливо, як стануть дорослими, їм дуже захочеться відновити дитячі спогади про "Лускунчика", але вже в оперному театрі. А все починалося з музичного заняття у дитячому садочку. Браво!

Оксана ПРОЦЬ

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews