Про те, що в Угринові широко відзначали ювілей села, ми вже повідомляли у газеті. Саме в рамках цього святкування в Угринівську школу з“їхалось на семінар «Моє село – найкраще місце на Землі» п“ятнадцять класних керівників Забузького освітнього округу на чолі з керівником методоб“єднання Світланою Сидор.
Свій педагогічний талант, естетичний смак, знання і художні задуми вклали у написання сценарію і підготовку семінару класні керівники п“ятихвосьмих класів Угринівської школи: Марія Пукас, Тетяна Шостак, Лариса Баранник під керівництвом шкільного керівника методоб“єднання класних керівників Василя Мацюри. Підґрунтям семінару було висвітлення значущості єдності чотирьох поколінь: батьків, дітей, внуків і правнуків. Отож найстаршою учасницею свята була 86річна квітникарка, союзянка Ганна Цяпич, а наймолодшим – тримісячний Іванко Шевчук. Власне, колихаючи його, співала мама Тетяна колискову, яка була спільною для всіх маленьких українців, котрі народилися і народжуватимуться у нашій славній Україні.
Стислу доповідь про історію села Угринова виклав директор школи Іван Курцеба. Порівнюючи минуле села з сучасним, він розповів, яким патріотичним і свідомим було наше рідне село, молодь – рушійною силою різноманітних акцій та заходів. А нині юнаки і дівчата розбрелися по світах, бо в рідному Угринові трудно знайти роботу. Агрофірма «Угринів» розпалася, немає фермерських господарств. Нині ж тим промінчиком патріотичного і національного у селі є членкині сільського осередку Союзу українок. Вони продовжують справу своїх посестер, підтримують товариські стосунки з колишньою мешканкою Угринова – Іриною Кашубинською, котра живе у США, з Володимиром Савою та Анастасією Лисецькою з Польщі. Також директор подякував сільському голові Володимиру Саві за те, що стільки зробив для відзначення ювілею Угринова, а також старожилу села Івану Когуту, котрий за власні кошти збудував капличку біля фігури Матері Божої, де б“є цілюще джерело.
Опісля присутні мали змогу переглянути двадцять альбомів зі світлинами, а також спогадами колишніх угринівців про своє рідне село, про боротьбу вояків УПА на цих теренах, які полягли за волю України. Усі ці матеріали, старовинні речі зберігаються в шкільному музеї. А учасниці фольклорного ансамблю «Надвечір“я», котрі в ці роки були молодими і добре запам“ятали повстанських пісень, співають їх і нині: «Ми – партизани», «Дрімають в лузі хвильні трави», «Могила». І в цей день через пісню, поетичне слово учасниці «Надвечір“я» вшанували пам“ять про тих, хто віддав своє життя за рідне село. Також Вікторія Заєць заспівала кілька повстанських пісень. Присутні підтримали аматорів сцени.
Учні школи також піснями та віршами прославляли наше село. Поезію колишнього мешканця Угринова, котрий проживає у Львові, Феодосія Вербівського читали семикласники Ярослав Савков, Віталій Царинський. З власними віршами виступила місцева поетеса Любов Рибак, а семикласниця Наталя Мацюра подарувала присутнім свої поетичні рядки. Гарно виступали юні союзянки, учасниці ансамблю «Віночок», котрі є учасниками багатьох заходів не лише у рідному селі. Їхнім співом захоплюються і в Угринові, що на ІваноФранківщині. Ці дівчатка: Уляна Лищак, Маряна Царинська, Уляна Шевчук, Наталя Мацюра, Наталя Ферко співали пісню про Матір Божу. Учні також намалювали гарні малюнки, у яких відобразили красу, історію, сучасність села.
Керівник методоб“єднання класних керівників Світлана Сидор в обговоренні та підсумках семінару відзначила високий культурнодуховний рівень цього заходу. Було зібрано багато матеріалу, котрий естетично висвітлений. Закінчилось це шкільне свято піснею «Моліться, люди, всі до Бога».
Софія БУТРИНСЬКА, голова Угринівського осередку Союзу українок.