Головна / Про освіту / У чудовий освітній заклад потрапили учні і дошкільнята села Опільсько

У чудовий освітній заклад потрапили учні і дошкільнята села Опільсько

А це сталося завдяки тому, що спільно взялися за справу: громада, відділ освіти РДА, керівництво НВК, Опільська сільська рада, районна і обласна влади. В Опільсько не стало агроформування і колишнє адміністративне приміщення пустувало. А так воно згідно з протоколом зборів цілісного майнового комплексу було передане Опільській сільській раді для того, щоб врешті перенести навчально-виховний комплекс у світле і просторе приміщення. Колишня «колгоспна контора» стала школою. Проте, щоб довести її до ладу потрібні були кошти і тут теж були закумульовані зусилля: співфінансування з області, району, участь у мікропроектах, праця місцевих освітян, велика допомога сільської ради, батьків, підприємців, фермерів – і пустуюче приміщення стало затишним і комфортним для виховання, розвитку і навчання діточок.

І ось мить відкриття. В селі – свято. Батьки, бабусі, дідусі поспішають у школу. Всіх радо зустрічала директор Опільського НВК Галина Дмитрів. Діточки запашним короваєм на вишитому рушнику вітали голову РДА Олега Пелиха, голову районної ради Миколу Паська, заступника голови районної ради Василя Бойка, начальника відділу освіти Сокальської РДА Романа Монастирського, головного спеціаліста відділу освіти Лесю Ковалишин, сільського голову Андрія Дмитріва, місцевого священика о. Тараса Венгрина. До присутніх з нагоди цієї неординарної події – відкриття НВК звернулися представники районної влади:

Олег ПЕЛИХ, голова Сокальської РДА:

– Вітаю всіх з такою важливою подією для громади с. Опільсько. Обіцяю вам, як голова РДА, допомогу і підтримку. Зичу усім здоров`я, благополуччя, а діточкам рости здоровими, успішно навчатися, ставати призерами не лише районних, а й обласних та всеукраїнських олімпіад. Дякую громаді за такий чудовий заклад, у який хочеться зайти. Приємно бачити таких гарних українських діточок у вишиванках, які, виконуючи Гімн України, кладуть руку на серце. Дякую за те, що виховуєте патріотів України.

Микола ПАСЬКО, голова Сокальської районної ради:

– Навіть, їдучи сюди на свято, ми побачили, хто така опільська громада, яка самостійно вийшла на прибирання території навколо своїх обійсть. І цей заклад – НВК – можна назвати прикладом активності місцевої громади. Сільський голова свого часу відстояв передачу колишнього приміщення агроформування на баланс сільської ради. Потім відділ освіти разом з вчителями писали мікропроекти, щоб залучити сюди кошти для ремонту НВК. У мене склалося враження, коли нині переступив його поріг, що це не комунальний заклад, а чиясь затишна, чиста, тепла, зігріта любов`ю оселя. В кінці минулого року звернулися батьки до Сокальської районної ради з проханням допомогти закупити м`який інвентар, обладнання для кухні…. Ми зуміли допомогти і виділили кошти. Cьогодні разом з вами тішимося відкриттям чудового освітньовиховного закладу.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ, начальник відділу освіти РДА:

– Цього свята ми всі чекали ще з 2011 року, коли спілчани передали свої майнові паї і це дало змогу розпочати вирішувати проблему – облаштувати приміщення для навчально-виховного комплексу. Принагідно хочу подякувати колишнім керівникам департаменту освіти, які з розумінням віднеслись до нашого питання, і тому ми двічі взяли участь у програмі мікропроектів і бачимо результат. Звичайно, роботи ще є багато, треба буде облаштувати дитячі майданчики. Працюватимемо разом з батьками, вчителями, громадою, бо ваш внесок у вигляді копіткої роботи, коштів – неоціненний. Дякуємо і будівельникам. У 2015-ому ми відкрили шість навчально-виховних комплексів. Рік був багатим, але це було непросто.

Привітав діточок, батьків і гостей сільський голова Андрій Дмитрів, який прийшов не з пустими руками, а з подарунком. Слова радості, вдячності висловлювала від імені батьків мама Оксана Віра. Підприємець Марія Вільхова, котра допомагала, як й інші меценати, обіцяла не стояти осторонь потрібних і важливих справ для села.

Директор Опільського НВК «ЗШ I cт. – дитячий садок» Галина Дмитрів, людина енергійна, ініціативна, яка працювала сама й інших вела за собою, сердечно дякувала обласній і районній владі за фінансову допомогу, а особливо – начальнику та головному спеціалісту відділу освіти РДА Роману Монастирському та Лесі Ковалишин за підтримку, мудрі настанови, висловила вдячність сільському голові та депутатському корпусу Опільської сільської ради, ремонтно-будівельній бригаді, фермерам, підприємцям. Директор підкреслила, що без такої щирої, безкорисливою допомоги батьків і підтримки усієї громади, НВК не був би таким, яким він став.

Священик о. Тарас освятив приміщення і побажав, щоб тут виховувались високодуховні і патріотичні українці. А маленькі хлопчики і дівчатка гарно декламували вірші, співали пісеньки. А потім тішилися новими столиками і стільцями, іграшками, затишною спальнею, шафками. Не менше раділи їхні батьки, бабусі та дідусі. Але новий НВК – то не лише сьогодення села, де нині його відвідують 24 дошкільнята і 26 учнів початкової школи, а й майбутнє такого гарного, заможного, багатого на працьовитих людей села Опільсько.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

Загрузка...

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!