Головна / Про освіту / ВЧИТЕЛЯМ ШАНА І ВДЯЧНІСТЬ

ВЧИТЕЛЯМ ШАНА І ВДЯЧНІСТЬ

Напередодні Дня працівників освіти у Народному домі м. Сокаля атмосфера святковості витала у залі. Грала приємна музика, вчителі елегантно вбрані займали місця, учні з нетерпінням очікували виходу на сцену. Терпкі пахощі чорнобривців, як провісники вчительського свята, повисли у повітрі. Отож на сцену вийшли ведучі: подружні пари літнього та молодого віку – Людмила та Антон Долівці та Оксана і Тарас Бубели. Урочисто, вишукано і породинному тепло проходило свято вшанування українського Вчителя. Насамперед, було багато сердечних, щирих слів від гостей: письменниці Марії Чумарної, доцента Львівського національного університету імені Івана Франка Михайла Чорнопиского, народного артиста України Святослава Максимчука. А потім найкращі побажання і привітання висловили начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський, голова Сокальської районної ради Олега Солодяк, заступник голови РДА Наталія Карташова, депутат обласної ради Микола Пшевлоцький, міський голова Сокаля Петро Савчук, голова РР профспілки працівників відділу освіти Ольга Семеняка. З Божим благословенням звернувся до присутніх митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук. А потім вручали грамоти, дипломи, подарунки і квіти. Мені здалось що такої кількості нагород (а це майже сотня) не було ще ніколи. Прізвища, прізвища, прізвища… і гордість проймає, що стільки у нас талановитих педагогів. Назву лише кількох: нагрудний знак «Відмінник освіти України» отримала вчителька Сокальської гімназії імені Олега Романіва – Оксана Галета. Грамотами Міністерства освіти і науки України нагороджені Ганна Філозоф (вчителька хімії Сокалького НВК «ЗШ IIII ст. №3 – колегіум»), Юрій Кірик та Ірина Пальцева (Великомостівський НВК «ЗШ IIII ст. ліцей»). У цьому році відновлена премія для педагогів від Сокальської райдежадміністрації (в сумі 1000 грн.), її отримали директори Сілецької, Хлівчанської, Мурованської шкіл – Петро Побережник, Володимир Нагірний, Михайло Золочівський.

Окрім цього для вчителів звучали чудові пісні, виконували запальні танці. Педагоги поклали кошик квітів до пам“ятника Великому українцю – Тарасу Шевченку. Після святкування було багато світлин, вітань, бо сивочолі і зовсім молоді освітяни Сокальщини віддають своє серце і розум дітям, прагнучи виховати їх не лише розумними, але справжніми громадянами Української держави.

* * *

А у Сокальському НВК «ЗШ IIII ст. №3 колегіум» було подвійне свято. Адже, окрім Дня працівників освіти, тут ще й відзначали 43 уродини школи. У гарно відремонтованому актовому залі було весело і гамірно. Участь у святкуванні брали і педагоги, і їх вихованці– від наймолодших до найстарших. У школу, як свій другий дім, прийшли вчителіпенсіонери. Серед гостей були і виступили голова райдержадміністрації Микола Мисак та колишня випускниця цього навчального закладу, а нині заступник голови РДА Наталія Карташова. Як і годиться, на уродинах був святковий торт зі свічками, який прийняв директор школи Микола Бобрецький, котрий сердечно привітав своїх колег і всіх присутніх з цим подвійним святом. Вчительпенсіонер Зеновій Фарина пригадав час становлення третьої школи. Хвилиною мовчання вшанували вчителів, які відійшли у вічність.

А на сцені відбувалось велике концертне дійство. Мало не кожен клас виконував свій номер: пісні, танці, жарти, інструментальна музика, виступ вокальноінструментального ансамблю… Співали рідною українською мовою і англійською, ази якої дуже грунтовно вихованці школи здобувають ще з першого класу. І для багатьох випускників цієї школи саме знання іноземних мов відкрило перед ними світ. Тож з днем народження, школо, і «многая літа» всім учителям!

Оксана ПРОЦЬ

Світлини автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!