Про освіту

Вдалий старт Сокальської МАН

Недавно, Указом Президента України Малій академії наук учнівської молоді України присвоєно звання «Національний центр МАН України».
Щорічно у жовтні в системі МАН, а тепер за завданням цього Національного центру та наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів», у м. Львові відбувся І етап Всеукраїнських турнірів юних математиків, біологів, географів, хіміків, фізиків.

У цьому турнірі здобули перше місце юні математики Сокальської гімназії в складі Олени Здерки, Христини Дубик, Валентини Крицької, Ігоря Прощука, Олени Томчук (керівники Оксана Bасилівна Галета, Лариса Ярославівна Кровіцька). Вони стали учасниками ІІ етапу Всеукраїнського турніру, який проходитиме в м. Миколаєві.

На базі Великомостівського освітнього округу в 2010ому створено творче об’єднання юних фізиків МАН. І вже за короткий час команда в складі: Романа Макари, Любомира Висоцького, Тараса Карповича, Романа Небожука, Сергія Чикало, Романа Головка (вчителі Ігор Олександрович Кірик і Юрій Ігорович Кірик) виконали всі підготовчі завдання і в  конкурсі зайняли третє місце. Журі відзначило високий рівень виконання наукових дослідів.

Порадувала успішним виступом новостворена команда юних географів, на чолі з досвідченою вчителькою Валентиною Адамівною Любарською, яка в боротьбі із сильними суперниками з обласної МАН, фізико математичного ліцею, Львівською класичною гімназією здобула третє місце. В склад команди входили Марія Іванець, Петро Бондар зі Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №3 – колегіум, Христина Рябова з Жвирківської ЗШ, Андрій Гембар з Савчинської ЗШ та Ольга Кріцак з гімназії ім. Олега Романіва. Призерами також стали юні біологи з нашої МАН: Богдана Гумен (ЗШ №5), Вікторія Войтович (Жвирківська ЗШ), Андрій Кубас (Поторицька ЗШ), Назар Стриковський та Ольга Кріцак з гімназії (керівник Олена Іванівна Батіг). Відзначено високий рівень підготовки юних хіміків, яких готує вчителька Ганна Василівна Філозоф. Переможці турнірів нагороджені грамотами Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації та подарунками. Тепер розпочалась підготовка до конкурсузахисту науководослідницьких робіт.

В нових правилах вступу до вищих навчальних закладів на 2011 р., Міністерство освіти встановило, що переможці конкурсузахисту отримують до своїх конкурсних балів ще додаткові: за  перше місце – 50 балів, друге – 40, третє – 30 (конкурсний буде складатись з суми балів ЗНО, середнього бала атестата та додаткових). Цими пільгами зможуть скористатися лише на профільних спеціальностях. Слухачі нашої МАН мають можливість здобути призові місця  в цьому престижному конкурсі.

Іван КАСПРУК, директор Сокальської Малої академії наук учнівської творчості.

Голос Сокальщини на GoogleNews