Про освіту

Представники освіти Сокальщини зустріли своїх колег із Східної України в рамках проекту «Змінимо країну разом»

3 квітня в Сокальській ЗШ №4 пройшов круглий стіл за участю голови Сокальської районної ради Миколи Паська, директора КУ «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Миколи Мисака, директора школи №4 Наталії Драган та гостей зі Станиці Луганської.

Делегація з Станично-Лугонського району Луганської області приїхала до нас на запрошення керівництва Сокальської школи в рамках проекту «Змінимо країну разом». У її складі директори або заступники директорів шкіл, завідувач дитячим садочком, головний спеціаліст відділу освіти Станично-Луганської райдержадміністрації, а також шестеро учнів. Гості перебуватимуть на наших теренах з 2 по 4 квітня і мають дуже насичену програму: зустрічі, семінар-практикум, майстер-класи, уроки та екскурсії.

В ході круглого столу присутні говорили про майбутню співпрацю. Сокальчани розповіли про свій багаторічний досвід участі у різноманітних проектах: конкурсі проектів місцевого розвитку і міжнародних проектах в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Голова Сокальської райради Микола Пасько поділився освітнім ноу-хау, яке було запроваджено в районі у 2018 році: створення комунальної установи «Центр обслуговування закладів освіти Сокальського району», яка виконує для всіх навчальних закладів району організаційні, фінансові та кадрові функції. Водночас школи здійснюють тільки освітню діяльність. Як результат за перший рік роботи центру були зекономлені кошти   освітньої субвенції та районного бюджету: 14 млн.грн. та 1 млн. 275 тис.грн. відповідно. Ці гроші були розподілені між школами району і вони самостійно визначались, на які нагальні потреби їх скерувати. Зокрема, як додала Наталя Драган, четверта школа зекономила 800 тис.грн.. Педагогічним колективом було прийнято рішення половину суми скерувати  на співфінансування для придбання «Школяриків», а близько 400 тис.грн. – на придбання комп’ютерної техніки для навчального закладу.

Після круглого столу для гостей була організована екскурсія інклюзивно-ресурсним центром, який був відкритий минулого року на базі Сокальської школи №4.

На завершення голова Сокальської районної ради Микола Пасько побажав освітянам приємних вражень від перебування на наших теренах, запросив до спільної участі в різноманітних проектах та запевнив у своїй підтримці.  Як зазначили вчителі: «Завдяки такому спілкуванню ми зшиваємо поранену, морально та фізично,  Україну. І це дуже велика справа!»

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.