Про освіту

Вернісаж літературної Сокальщини

Таку назву отримав урок-проект української літератури в 11 класі Жвирківської ЗШ ІІІІ ступенів, який провела вчитель вищої категорії Світлана Йосипівна Боднар. Попередньо чітко визначили його мету: поглибити знання про життя та творчість митців Сокальщини, розвивати інтерес до їхнього творчого доробку та спадщини, вміти  висловлювати свої думки, виховувати почуття гордості за людей рідного краю. Епіграфом уроку стали слова Т. Г. Шевченка:

Учітеся, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.

Під керівництвом вчителя рідної мови ми провели значну дослідницькопошукову роботу з визначеної теми. Зустрілися з поетами і письменниками Сокальщини, поспілкувалися з ними, взяли інтерв’ю, а ще одержали в подарунок збірки їхніх творів. Юнаки та дівчата дослідили творчість В. Полянчука, В. Лесика, Р. Антонюк, Л. Романюк, Г. Хорташко, Л. Бенедишин, Є. Пуздровського, Л. Рибак, Г. Процюк, О. Гумен, В. Сірка.

Очі учнів, які представляли свої пошукові роботи, світилися щастям. Вони із захопленням розповідали про видатних митців рідного краю.

Цікавими і змістовними були виступи А. Коменди, В. Войтович, Х. Пограничної, С. Гринак, Х. Рябової, С. Козак, Н. Лози, І. Веклин, Х. Веклин, О. Сенюк, І. Калинівської.

На урок ми запросили Г. Дробиняк – поетесу, вчительку нашої школи, чия поетична збірка "І друзям, і ворогам" недавно побачила світ.

Свої перші поетичні твори прочитала одинадцятикласниця Наталія Лоза.

На уроці були присутні гості  вчителі рідної мови та літератури Сокальського освітнього округу.

Цікавий урок ми, одинадцятикласники, візьмемо з собою в самостійне життя. А серце сповнюється радістю і гордістю за те, що наша Сокальщина багата на такі таланти.

Христина РЯБОВА,
учениця 11 класу Жвирківської ЗШ І  ІІІ ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews