Про освіту

За результатами роботи у 2019 році по освіті Сокальщини досягнута економія коштів у сумі 8 мільйонів гривень, – на нараді керівників шкіл

28 листопада у відділі освіти Сокальської РДА відбулась нарада керівників закладів загальної середньої освіти І, І-ІІ та І-ІІІ ст. та позашкільних закладів освіти району. На нараді, окрім керівників шкіл, були також присутні голова Сокальської райради Микола Пасько, начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова, директор Центру обслуговування закладів освіти Микола Мисак, начальник відділу освіти Сокальської РДА Руслана Антонюк. На порядку денному було 4 питання з різним: про шляхи оптимізації закладів загальної середньої освіти Сокальського району; про підсумки проведення  медичного огляду учасників освітнього процесу (учнів) у закладах загальної середньої освіти району; про складання плану дій на період особливого періоду відповідно до наданих мобілізаційних завдань ЗЗСО.

Спершу голова райради Микола Пасько представив присутнім нового начальника відділу освіти Руслану Антонюк. Вона зауважила, що робота керівника школи є клопіткою, проте поважною справою і розповіла присутнім про нараду, яка відбулась в переддень цієї зустрічі, у департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, проінформувала про питання, які порушувались. Зокрема, одним із важливих завдань, які стоять перед освітянами сьогодні, є опитимальне моделювання мережі опитмізації шкіл, адже щорічно зростає тенденція до зменшення наповнюваності класів. Руслана Антонюк зауважила, що окрім опорних шкіл ще планується мережа старшої профільної школи та акцентується увага на їхньому окремому фінансуванні. Важливим питанням стало складання зовнішнього незалежного оцінювання для вчителів, адже реєстрація розпочнеться вже 3 лютого 2020 року та триватиме до 17 березня та учнів, для яких цьогорічний прохідний бал становитиме 125.

Після ознайомчої частини, перейшли до проблемних питань. Слово надали начальнику фінуправління Галині Леоновій, яка зауважила, що перспектива мережі шкіл на 2019-2020 н.р. опрацьовувалась ще в травні цього року, згодом – у серпні. Проте до рішення пропозиції щодо оптимізації спонукає фінансовий стан. Галина Леонова зауважила, що на сьогодні, державної субвенції на 2020 рік для утримання закладів освіти вистачає, але треба бути готовими до можливих ризиків. Тому фінансове управління напрацювало пропозиції щодо можливої оптимізації навчальних закладів Сокальського району. Ідеться про об’єднання в класи-комплекти в окремих школах І-ІІІ ступенів. Про малу наповнюваність класів в освітніх закладах І-ІІ ступенів, а також про недоцільність утримання деяких шкіл І ступеня та освітніх філій. Остання пропозиція викликала палку дискусію. Присутні директори категорично виступили проти закриття шкіл – філій.

Слово надали головному спеціалісту відділу освіти Лесі Ковалишин, яка розповіла присутнім про шляхи оптимізації закладів загальної середньої освіти Сокальського району, та зауважила, що дане питання актуальне ще з 2017 року. Тоді Угринівська школа була понижена з І-ІІ ст до І, а згодом призупинила свою роботу. Відтак, учні змушені навчатись у Хоробрівській ЗОШ І-ІІІ ст.. Загалом в Сокальському районі діє 58 загальноосвітніх навчальних заклади, в яких навчаються 7 561 учень. Основними підставами для оптимізації освітніх установ є призупинення діяльності навчальних закладів, де є менше 10 учнів; пониження ступеня школи, в якій загальний контингент становить від 1-50; наповнюваність старших класів становить менше 10 школярів. Також Леся Ковалишин проаналізувала кошторисні призначення на 2019 рік, видатки на кожного учня та порушила питання про дітей, які проживають в одному населеному пункті, проте навчаються у іншому. Прозвучало питання і щодо проектних опорних шкіл Сокальщини, присутні ознайомились із переліком можливих опорних закладів.

В обговоренні питання взяв участь голова райради Микола Пасько. Він висловив здивування, чому у 2019 році було додатково відкрито перший клас, при тому що кількість учнів початкових класів зменшилась. «Відповідно до аналізу середньої наповненості класів у школах Сокаля, я бачу, що найбільшу кількість учнів має Сокальській ліцей №1, а найменшу – Сокальська школа №2. Ці навчальні установи розміщені поруч, тому вважаю, що була сформована неправильна пропозиція по закріпленню території за кожною школою. Тому прошу керівництво відділу освіти врахувати цей фактор, щоб ми могли збалансувати кількість школярів у навчальних установах Сокаля».

Присутні перейшли до розгляду 2 питання в порядку денному: про підсумки проведення медичного огляду учасників освітнього процесу (учнів) у закладах загальної середньої освіти району. Головний спеціаліст відділу освіти Леся Ковалишин зауважила, що цьогоріч першокласники повинні проходити медогляд у сімейного лікаря. Дитина приймається у перший клас при наявності довідки форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» та довідки форми № 063/о “Карта профілактичних щеплень”. Також Леся Ковалишин провела порівняльний аналіз медичних груп за станом здоров’я учнів та довела присутніх до відома про найпоширеніші проблеми.  У питанні про складання плану дій на період особливого періоду відповідно до наданих мобілізаційних завдань ЗЗСО головний спеціаліст відділу освіти закцентувала увагу керівників закладів на нормативних документах.

У різному директор комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак наголосив, що у 2019 році було суттєво зміцнено матеріально-технічну базу практично кожної школи. За результатами роботи у 2019 році досягнута економія коштів у сумі 8 млн. грн.. З них 4 млн. грн.. – прогнозований обсяг залишку освітньої субвенції станом на 01.01.2020 року. А ще 4 млн. грн. – кошти районного бюджету, які будуть скеровані на додаткові ремонті роботи в закладах освіти: заміна і встановлення вікон, ремонт покрівлі, спортзалу тощо. Серед проблемних питань – в цьому році відмінена закупівля «Школяриків». Відповідний лист надійшов від департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації. Придбання транспортних засобів перенесли на 2020 рік.

Прокоментував ситуацію із шкільними автобусами очільник райради Микола Пасько: «Ми виділяли з районного бюджету 2 млн. 750 тис.грн. на співфінансування на придбання «Школяриків». Вони не будуть використані. Тому, у 2020 році, знову будемо пропонувати депутатам районної ради скерувати їх на ці ж потреби. Поряд з тим, нам обіцяють ще цього року, придбати один автобус для дітей з особливими потребами».

На завершення наради завідуюча Сокальським районним методичним кабінетом Галина Гібляк нагадала присутнім про конкурси для школярів «Стежками Героїв Сокальщини» та «Дерева-велетні».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.