Повертаючись обличчям до духовної культури свого народу, ми повертаємося до забутих джерел, які живили його дух, оберігали чистоту душі, служили добрими охоронцями у повсякденному житті.
Людина є маленькою частинкою суспільства. Незалежно від того, чи зараз мешкає на Батьківщині, чи живе далеко за кордоном, повинна пам’ятати історію свого народу, свої звичаї та традиції. Тому одним із завдань педагогічного колективу є прищеплення любові до історичного і культурного минулого українського народу. Адже саме тут і виховується наше молоде покоління, тому школа повинна закласти надійну основу для подальшого розвитку у дитини прагнення пізнавати, підтримувати, зберігати і примножувати традиції свого народу.
Саме з такою метою нещодавно у Хоробрівській школі відбулося методоб’єднання вчителів початкових класів Забузького освітнього округу.
У 1 класі (вчитель Олександра Петрівна Журавська) урок навчання грамоти пройшов у вигляді казки. Вчитель намагалась сформувати в учнів вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; виховувати доброту, чуйність, бажання бути справжнім другом.
Україна славиться величними традиціями, святами і обрядами. "Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу", з такими словами звернулася до присутніх автор цих рядків, розпочинаючи виховний захід "Українські вечорниці".
Учасники заходу вміло інсценізували веселі українські забави та ігри, розказували гуморески, брали участь у різноманітних конкурсах. Захід не обійшовся без веселих співаночок у вигляді переспіву хлопців та дівчат. Адже ще з давніхдавен люди розповідали про своє життя у піснях. Бо, як відомо, пісня – це душа народу, через неї можна передати свою радість, поділитися горем. Без милозвучності рідної пісні не проходило жодне свято на Україні.
Присутні відзначили, що заходи цього напрямку зацікавлюють дітей, виховують любов до української пісні, шанобливе ставлення до традицій нашого народу, сприяють розвитку бажання примножувати і відроджувати звичаї, берегти національну культуру.
Тетяна САМЧУК,
вчитель початкових класів Хоробрівської ЗШ IIII ст.