Про освіту

У Львові немає підстав вводити карантин у школах

Санепідеміологи застерігають, кількість хворих на гострі респіраторні захворювання невпинно зростає. Тож деякі заклади освіти після пропозицій санстанції вирішили не чекати піку недуги та припинили роботу.

Одинадцять шкіл Львівщини таки закрили на карантин. У Львові ж наразі епідпоріг не перевищено. Усі школи поки відкриті, втім, уже другий тиждень поспіль чверть учнів слабує.

У 18-й львівській школі майже в кожному класі є хворі на ГРЗ. В 11-му класі загалом злягло дев’ятеро учнів. Педагоги кажуть, це ще не найбільше.

«Минулого тижня, наприклад, у класі присутні були лише троє дітей», – зазначив вчитель Леся Гуц.

Шестикласник Ростик минулого тижня ще лежав з температурою. Проте температура спала, і він пішод до школи. Але зізнається, що почувається ще не дуже добре.

«Я ще трохи покашлюю і нежить є. Набридло вдома бути, тут друзі є», – розповів школяр.

Шкільна медсестра Ганна Миколаївна другий тиждень посилено пильнує за дітьми. Байдужість деяких батьків її просто дивує.

«Приходять до мене діти з температурою, я відправляю їх додому. Дзвоню батькам, але на другий день та сама дитина знову приходить з температурою. Вони не розуміють, що це дає важкі ускладнення», – скаржиться медик.

Моніторинг у місті фахівці проводять щоденно. За цей тиждень, кажуть, епідпоріг не перевищено. Втім, кількість недужих зростає.

«На позаминулому тижні в нас по області було трохи більше 13 тисяч захворілих, а минулого тижня перевищило 17 тисяч. Але епідемічний поріг не перевищено. І в місті Львові за минулий тиждень маємо понад 6 тисяч захворілих», – додав заступник головного лікаря Львівської обласної СЕС Олег Когут.

Тож у CЕC наполегливо рекомендують закладам освіти Львова попередити масові захворювання. Щоправда, в управлінні освіти передумов для цього не бачать.

«Ситуація не є критичною. Максимальний відсоток учнів з причин хвороби – це було 22% минулого четверга. На сьогодні, на початку тижня, ми бачимо 17-19%», – запевнила в.о. начальника міського управління освіти Зоряна Довганик.

Втім, освітяни визнають, якщо статистика знову поповзе вгору – готові таки зачиняти школи. Це якщо хворітиме понад 40% учнів.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews