Про освіту

Все про податки – гімназистам

Працівники Сокальської об’єднаної державної податкової інспекції презентували учням Сокальської гімназії ім. Олега Романіва підручник «Основи податкових знань». Заступник начальника ОДПІ Олег Сольвар розповів гімназистам, що автори ідеї написання цього підручника – міністр доходів і зборів України Олександр Клименко та міністр освіти та науки України Дмитро Табачник, а мета – дати початкові податкові знання школярам, аби вони могли ними скористатися в майбутньому. Учні зможуть почерпнути з книги не лише теоретичні, а й практичні знання, які згодом стануть їм у пригоді.

Податки в життєдіяльності держави відіграють надзвичайно велику роль. За кошти, які сплачуються громадянами, суб’єктами підприємницької діяльності, фінансуються школи, ліцеї, лікарні, інші заклади соціальної сфери. Ті знання, які учні здобудуть після вивчення курсу «Основи податкового права», будуть практично застосовані в їх подальшому житті. В майбутньому діти здобудуть освіту, стануть кваліфікованими фахівцями, працевлаштуються і сплачуватимуть податки. Маючи знання щодо розмірів податку, кожен зможе самостійно порахувати, чи правильно і своєчасно їх сплачує.

Головний державний інспектор Сокальської ОДПІ Надія Мудрак розповіла учням, що кожний громадянин, як платник податків, має не тільки обов’язки, а й права. Після закінчення гімназії більшість буде вступати до вишів, комусь пощастить вчитися за кошт держави, інші ж навчатимуться на платній формі навчання. Якщо дитина вчиться на платній формі навчання у вітчизняному вищому навчальному закладі, батьки мають право подати декларацію про майновий стан і доходи, щоб скористатися податковою знижкою. Частину суми, сплаченої за навчання, держава повертає. Податкова інспекція не тільки збирає податки, а й повертає кошти. Н. Мудрак також розповіла школярам, що в Сокальській ОДПІ створений Центр обслуговування платників податків, де можна отримати всі адміністративні послуги, консультації щодо застосування податкового законодавства.

Працівники податкової інспекції побажали гімназистам у майбутньому стати гідними громадянами і сумлінними платниками податків. Адже від того, наскільки чесно ми їх сплачуємо, залежить добробут нашої держави.

Ольга РОМАНЮК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.