Про освіту

Випускники роблять вибір!

У Сокальській ЗШ І-ІІІ ст. №5 відбувся заключний етап Міжнародного проекту "Ким я хочу бути. Як я цього досягну". На цьому етапі проходило нагородження талановитих дітей Сокальщини, які змогли переконати компетентне журі у правильності вибору професії та можливості реалізації своїх життєвих планів.

Вже понад десять років поспіль благодійний фонд "Майбутнє України. 
Сокальщина" разом з відділом освіти Сокальської РДА за підтримки меценатів з Канади, США, Австралії та Англії, проводять конкурс і цим самим підтримують обдарованих дітей соціально незахищених верств населення Сокальщини. Мета проекту – надати фінансову допомогу випускникам з малозабезпечених сімей, підтримати талановитих дітей; стимулювати ранній професійний вибір школярів; допомогти учням розвивати власні здібності; виховання патріотизму та жертовності.

Участь у конкурсі спонукала багатьох учасників реально задуматися, ким бути в цьому житті, в цій країні, адже вибір професії згодом визначить соціальний статус, затребуваність у житті.

Цьогоріч кількість учасників вражаюча, аж 73 учні з Сокальського району. Писали твори як випускники, так і десятикласники. Кожна творча робота особлива, адже поєднання дитячих мрій і вже дорослої логіки іноді стоїть на межі фантастики. Старшокласники виливають думки на папір і сподіваються, що у виборі професії їх підтримають дорослі. Хтось хоче стати лікарем, хтось агрономом, один мріє про фах перекладача, а інший марить програмуванням. Десятки думок, що зливаються в єдиний порив – продовжувати навчання – здобувати фах, а далі працювати в рідній країні, отримувати фінансовий зиск та емоційну насолоду від власної роботи, стати корисним суспільству.

Журі розділили місця і визначили переможців конкурсу "Ким я хочу бути. Як я цього досягну": гран-прі отримали Роман Демків і Дарія Іськів, перше місце посіло 16 учнів, друге -24, третє – 30. П'ятеро учнів отримали грошову підтримку за участь. Крім того Назар Климчук, вихованець Сокальської гімназії ім. Олега Романіва, отримав приз глядацьких симпатій – фотоапарат.

Кожен учасник міжнародного проекту-конкурсу отримав винагороду відповідно до виконаної роботи, а ще – урок – більше отримує той, хто краще працює.

…Вірю, що прийде час, і кожна праця людини буде пошанована незалежно від того чи ти лікар, чи вчитель, агроном чи механізатор, гірник чи будівельник – ти потрібен державі. І стоячи на роздоріжжі, і замислюючись над проблемами сьогодення, наші випускники роблять вибір – ким бути і як цього досягти.

Людмила РИЖОК.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.