Про освіту

У Сокальському районі тривають заходи для молоді з патріотичного виховання, профорієнтаційних і неформальної освіти

Із 2018 року згідно розпорядження очільника Львівської ОДА, Відділ молоді та спорту Сокальської райдержадміністрації проводить низку заходів для молоді з патріотичного виховання, профорієнтаційних і неформальної освіти. Про це радіо «Сокаль» розповідає головний спеціаліст Відділу молоді та спорту Сокальської  РДА Андрій Мандрик.

Зустрічі із неформальної освіти відбуваються спільно з працівниками поліції, службою у справах дітей та іншими службами, вони проходять по різних навчальних закладах району. На них спілкуються на різні теми.

Профорієнтаційні заходи Відділ молоді та спорту організовує для старшокласників у різних підприємствах, аби діти могли на яву побачити як працює та чи інша організація. Візит на виробництво дає можливість їм розширити кругозір у професійному самовизначенні та не помилитись з вибором професії – переконані працівники відділу молоді та спорту. Як ще зрозуміти хто ти є і яке місце колись займеш у суспільстві? Долучаються до таких заходів і фахівці сокальської районної філії обласного центру зайнятості – розповідає головний спеціаліст відділу Андрій Мандрик. Зокрема, днями відбувся візит у РР та РДА, про який ми щойно розповідали, а ще перед цим десятикласники Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Сокальського ліцею № 1 імені Олега Романіва ознайомилися з професією рятувальника. Вони побували на екскурсії у Сокальському пожежно-рятувальному секторі. Рятувальники ознайомили дітей з пожежною технікою, засобами, які використовують при пожежогасінні та рятувальних заходах. Школярі поміряли форму, в якій пожежники виїжджають на виклики, дізнались, в яких навчальних закладах, здобувається ця професія і які вступні іспити необхідно для цього складати.

Заходи ж патріотичного виховання в основному проводяться військової тематики разом із Сокальським районним військовим комісаріатом. Спільними зусиллями вони розповідають дітям про події на Сході.

Поєднують і профорієнтаційні заходи разом із патріотичними. Зокрема, захід на тему «Підвищення престижу військових професій» організували у Поторицькій та Волицькій школах. Представник Сокальського військового комісаріату офіцер мобілізаційного відділу молодший лейтенант Сергій Зеленюк, учасник бойових дій на Сході України у складі 90 батальйону розповів учням про престижність військової професії. Діти почули все про цю професію, дізналися про військові вузи, по фотографувалися зі зброєю.

Водночас, з ініціативи головного спеціаліста Відділу молоді та спорту Сокальської РДА Андрія Мандрика з часу захоплення українських моряків у полон росіянами, у нашому районі проводиться флешмоб на їхню підтримку. Андрій Мандрик розповідає, що довго шукали військово-морський прапор України, в результаті знайшли і вже близько двох місяців їздять по всьому району й публічно висловлюють підтримку морякам. Днями цю естафету перейняли учні Волицької ЗШ I-III ст. від учнів Угнівської ЗШ I-III ст. та висловили свою солідарність і підтримку українським морякам. За словами Андрія Мандрика, діти дуже добре сприймають усі ці заходи, з радістю беруть в них участь, запитують різне, подекуди викликаючи сльози в дорослих.

На цьому Відділ молоді та спорту СРДА не зупинятиметься – стверджує Андрій Мандрик – вони продовжуватимуть проводити в районі заходи для молоді з патріотичного виховання, профорієнтаційні та заходи неформальної освіти.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.