Про освіту

Мова! Пресвята Богородице нашого роду!

Представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. А в Україні, безумовно, – День української мови! Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. На жаль, мовна ситуація в Україні дуже насторожує, а іноді й обурює… Отже, це спонукає до роздумів та аналізу. Саме з цією метою учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва разом із учителями М. Іванець та С. Яремою напередодні Міжнародного дня рідної мови відвідали музей «Людина. Земля. Всесвіт».

З нагоди свята читали поезії, співали наші пісні, наголошували на красі і силі української мови. Зокрема, діти прочитали молитву Катерини Мотрич, слова з якої печуть свідомість кожного українця: «Мова! Пресвята Богородице нашого народу! Мудра Берегине, що не дала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримаєш народ на небесному Олімпі волелюбності, слави і гордого Духа!»

Спільно із о. Ярославом Збитковським із церкви Архистратига Михаїла, членами «Союзу українок», учасницями хору «Берегиня» та працівниками закладу, ми тамували спрагу за рідним словом, відчули його силу і водночас необхідність захисту. Саме о. Ярослав наголошував на важливості зберегти рідну мову для нащадків, передати їм усе багатослів’я.

Учасники ансамблю «Берегиня» достукалися до душі й серця кожного присутнього піснею: прозвучали «Вишиванка», «Я дівчина молода», «Хто ти є, Україно?».

Нам було дуже цікаво в інтелігентному товаристві, де панувала атмосфера єдності і національної самобутності. Наприкінці спільно заспівали Гімн України.

Вважаю, що такі зустрічі дуже важливі для сучасної молоді, адже так бідніє навколо атмосфера духовності і любові до рідної мови, що її просто необхідно живити саме таким спілкуванням. Панас Мирний якось зазначив, що найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова, це «…та багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, і розум, і досвід». Не розгубімо ж тих скарбів, щоб не зміліла скарбниця нашої духовності, яку так часто засмічує чужинське слово.
 
Діана ТРОХІМЧУК,учениця 7(11)А класу Сокальської гімназії ім. Олега Романіва.

Голос Сокальщини на GoogleNews