Головна / Про освіту / Мова! Пресвята Богородице нашого роду!

Мова! Пресвята Богородице нашого роду!

Представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. А в Україні, безумовно, – День української мови! Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. На жаль, мовна ситуація в Україні дуже насторожує, а іноді й обурює… Отже, це спонукає до роздумів та аналізу. Саме з цією метою учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва разом із учителями М. Іванець та С. Яремою напередодні Міжнародного дня рідної мови відвідали музей «Людина. Земля. Всесвіт».

З нагоди свята читали поезії, співали наші пісні, наголошували на красі і силі української мови. Зокрема, діти прочитали молитву Катерини Мотрич, слова з якої печуть свідомість кожного українця: «Мова! Пресвята Богородице нашого народу! Мудра Берегине, що не дала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримаєш народ на небесному Олімпі волелюбності, слави і гордого Духа!»

Спільно із о. Ярославом Збитковським із церкви Архистратига Михаїла, членами «Союзу українок», учасницями хору «Берегиня» та працівниками закладу, ми тамували спрагу за рідним словом, відчули його силу і водночас необхідність захисту. Саме о. Ярослав наголошував на важливості зберегти рідну мову для нащадків, передати їм усе багатослів’я.

Учасники ансамблю «Берегиня» достукалися до душі й серця кожного присутнього піснею: прозвучали «Вишиванка», «Я дівчина молода», «Хто ти є, Україно?».

Нам було дуже цікаво в інтелігентному товаристві, де панувала атмосфера єдності і національної самобутності. Наприкінці спільно заспівали Гімн України.

Вважаю, що такі зустрічі дуже важливі для сучасної молоді, адже так бідніє навколо атмосфера духовності і любові до рідної мови, що її просто необхідно живити саме таким спілкуванням. Панас Мирний якось зазначив, що найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова, це «…та багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, і розум, і досвід». Не розгубімо ж тих скарбів, щоб не зміліла скарбниця нашої духовності, яку так часто засмічує чужинське слово.
 
Діана ТРОХІМЧУК,учениця 7(11)А класу Сокальської гімназії ім. Олега Романіва.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eleven − six =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!