Про освіту

Угнівську загальноосвітню школу перейменовано на честь братів Онишкевичів

26 січня голова Сокальської районної ради Микола Пасько взяв участь в патріотичному заході, який відбувся в Угнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, з нагоди перейменування навчального закладу та присвоєння йому імені братів Онишкевичів. З такою пропозицією у минулому році до Сокальської районної ради звернувся педагогічний колектив освітньої установи та громада Угнова. 24 грудня 2019 року на 46 сесії районної ради депутати підтримали таку  ініціативу та прийняли відповідне рішення.

В урочистому заході взяли участь багато запрошених гостей: представники влади району та Угнова, депутати Львівської обласної ради, члени спілки політв’язнів, військові, освітяни, випускники школи, а також учні та вчителі. В ході патріотичної академії присутні ознайомились із життям братів Онишкевичів, Мирослава,  Юрія та Тараса. Школярі декламували вірші про героїчну боротьбу українців за волю і незалежність своєї держави. Також виступали запрошені гості, які говорили про важливість виховання свідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців та продовжувачів  національно-патріотичних традицій.

Очільник району Микола Пасько, від імені депутатського корпусу, привітав педагогічний колектив із такою визначною подією в історії навчального закладу та зачитав рішення районної ради про перейменування Угнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та присвоєння їй імені братів Онишкевичів. Також Микола Пасько повідомив, що інформація про відомих патріотів – угнівчан, внесена до електронного посібника з історії Сокальського краю, аналогів якому на Львівщині наразі немає: «Сокальська районна рада підтримала ідею розроблення проєкту «Стежками Героїв Сокальщини», в межах якого був створений унікальний інтернет ресурс. Він містить інформацію про наших земляків – борців за волю  України минулого століття і сучасності.  Зокрема, в ньому є сторінка, присвячена Юрій, Тарасу та Мирославу Онишкевичам. Я вважаю, що така практика буде корисною і для інших регіонів України. Адже нам треба об’єднуватись навколо таких героїв, які боролись за свою державу, за те, щоб ми сьогодні вільно Угнівську загальноосвітню школу перейменовано на честь братів Онишкевичівговорили українською мовою, співали українські пісні та молились у своїй церкві».

Микола Пасько також відзначив позитивні зміни, які відбулись у освітній установі найменшого міста України: «Приємно, що за останні роки, школа, яка має таку історію, змінилась у кращу сторону. Завдяки роботі всього колективу та підтримки Сокальської районної ради був відремонтований фасад навчального закладу, проведені різноманітні ремонтні роботи. Але, головне, що ви вкладаєте не лише в стіни, а в своїх вихованців. Про це свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання», – додав голова райради і вручив подяки директору Угнівської школи Оксані Березі  та педагогічному колективу.

В ході патріотичного заходу юні патріоти, вихованці Угнівської школи читали вірші, співали пісні, в яких зізнавались у любові до рідної держави, дякували сучасним українським воїнам, які продовжують славні бойові традиції своїх предків та з честю виконують свій обов’язок перед народом та Батьківщиною.

Угнівську загальноосвітню школу перейменовано на честь братів Онишкевичів  Угнівську загальноосвітню школу перейменовано на честь братів Онишкевичів  Угнівську загальноосвітню школу перейменовано на честь братів Онишкевичів

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *