Головна / Про освіту / З ОДНОКЛАСОВОЇ ШКОЛИ ДО НВК

З ОДНОКЛАСОВОЇ ШКОЛИ ДО НВК

За останні роки в Сокальському районі відкрито 12 навчальновиховних комплексів – дитсадків. Будучи неодноразово на їх відкритті (це переважно в селах) не перестаю переконуватися, як нині вони на часі. Як тішаться батьки, коли знають, що їх найдорожчі чада будуть доглянуті, нагодовані та найважливіше – тут їх виховуватимуть і навчатимуть. Якось враз міняються малюки, котрі ще вчора не могли відірватися від маминих обіймів і заливались сльозами, коли вона десь йшла, а вже сьогодні відважно виходять на сцену і декламують віршики. І такі вони всі різні, кумедні, але як пишалися від надмірної уваги дорослих: і вихователів, і керівництва школисаду, і гостей. У цю мить – вони були центром Всесвіту. Очевидно, і так має бути, бо діти, то наша радість, потіха, гордість і майбутнє української нації. І якщо хочемо, щоб нація наша була мудрою, високопатріотичною, то маємо дбати про це нині. Тому й така увага і допомога була надана районною владою, керівництвом відділу освіти РДА в створенні і облаштуванні навчальновиховних комплексівдитсадків у Борятині та Завишні. Незважаючи на зайнятість, на відкритті двох цих закладів побував голова райдержадміністрації Микола Мисак. Надзвичайно багато добрих слів за велику допомогу і підтримку від керівників обох навчальних закладів, батьків, почув на свою адресу начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський.

…Вхід у Борятинський НВК «ЗШ III cт. – дитсадок» цього дня прибрали різнокольоровими кульками, а по боках доріжки вирізьблені герої улюблених дитячих мультфільмів. І хоча в школі проводились щоденні уроки, але в крилі, де тепер замешкав дитячий садок, було поособливому святково. Малюки сиділи на маленьких стільчиках, як іменинники. Гарно вбрані, з великими бантиками п“ятнадцять дівчаток, і не менш привабливо виглядали двоє хлопчиків. Поважних гостей зустрічали хлібом. Учні школи привітали малюків і прийняли їх у свою шкільну родину. До батьків і дітей звернулися голова райдержадміністрації Микола Мисак та начальник відділу освіти Роман Монастирський і вручили дітям подарунок, який дасть змогу їм краще розвиватися. Не з пустими руками, а з солодощами, прийшов до малюків депутат районної ради Петро Пилипчук. Завдяки ПП «Козацький курінь», яку він очолює, у приміщенні зроблений гарний ремонт, а також придбані меблі, іграшки. Перед тим приватний підприємець допомагав в Острові облаштовувати дитячий садок, а ще б хотів докласти свої зусилля, щоб і в Добрячині була дошкільна установа. Про цю ж мрію, вітаючи батьків і дітей, говорив Острівський сільський голова Іван Дидак. А директор школи Анатолій Єлізаров підкреслив, що у Борятині ніколи не було дитячого садочка, проте ще в 1825 році у селі діяла «одноклясова» школа. Чудові ігрові кімнати, спальні посвятив священик о. Михайло Блистів, поблагословив діточок і їх батьків. Останні ж щиро дякували за такий гарний дошкільний заклад. Можливо, то не дуже личить в такому святковому матеріалі писати про туалети, але я була, направду, подивована сучасними сангігієнічними кімнатами як для дошкільнят, так і для школярів. У районному відділі освіти РДА працюють над програмами «Шкільний автобус», «Дахи», а тепер ще й «Шкільні туалети». Коли ми прощалися, малюки смачно обідали, щасливі батьки, бабусі і дідусі спостеріали, як їх діти смакують борщем. Що ж, ростіть здоровими і мудрими.

У Завишні НВК «ЗШ I ст. – дитячий садок» стоїть на горбочку навпроти гарного і величного храму, а на просторому подвір“ї в маєві осінніх квітів бюст Тараса Шевченка. Господиня цього невеличкого, але затишного освітнього закладу, Валентина Возняк радо зустрічала гостей, і видно було, що хвилювалася, бо нещодавно очолила цей педагогічний колектив, то ж хотіла, аби все було якнайкраще. А Завишенський школадитсадок був і справді дуже багатий на гостей. Сюди завітали голови райдержадміністрації та районної ради Микола Мисак і Олег Солодяк, начальник відділу освіти Роман Монастирський, депутати районної ради Богдан Нечай, Роман Швед, Жвирківський селищний голова Надія Іванойко. І знову були подарунки і щирі слова. Діточки декламували віршовані строфи, батьки сердечно дякували, адже 21 дитинка села має тепер другий дім. Тут також, окрім районної влади, дуже допоміг в облаштуванні і ремонті приміщень депутат районної ради, підприємець Роман Швед. Священик о. Василь Білецький освятив приміщення.

Хоча дитсадки в Борятинському і Завишенському НВК тільки що відкрилися, але вони естетично оформлені, з різномаїттям іграшок, книжечок, методичної літератури. Допомогли місцевим педагогам все це облаштувати, оформити, надали методичні поради головний спеціаліст відділу освіти РДА Леся Ковалишин та методист райметодкабінету Ірина Шукатка.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

19 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!