Днями у Львові відбулася ІІ Регіональна навчально-практична конференція «Бізнес-навички для зростання економіки».
Захід зібрав близько 120 учасників з закладів професійної освіти, державних інституцій, успішних українських підприємців Львівської, Чернівецької та Вінницької областей. Ця подія відбулась в рамках навчальної програми для 20 закладів профтехосвіти з 6 областей. Зокрема, на Львівщини до ініціативи приєднались Золочівський професійний ліцей, Вище професійне училище № 29 м. Львова, Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг, Новояворівське вище професійне училище.
Учасникам презентували проєкт «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців», який виконується в рамках програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery», що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Проєкт спрямований на підтримку та розвиток підприємницьких навичок у молоді та серед дорослого населення.
Подію відвідали різні зацікавлені сторони для обговорення кращих практик викладання підприємництва, державно-приватного партнерства та систем підтримки бізнесу. З вітальним словом звернулась Вікторія Джус, начальниця відділу взаємодії з соціальними партнерами та регіональними органами виконавчої влади Міністерства освіти і науки України: «Підприємства є основними драйверами в сучасному світі. Професійна освіта відіграє важливу роль у відбудові економіки України. Сподіваюся, ми навчимо нові кадри, щоб задовольнити потреби бізнесу та реалізувати потенціал молоді».
Вікторія Балюта, радниця з питань впровадження програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» зазначила: «Основний фокус нашої Програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» спрямований на посилення забезпечення ринку кваліфікованою робочою силою для відновлення України. Один із шляхів реалізації такої мети – розвиток підприємництва в 4 галузях, важливих для відновлення економіки України: логістика, сфера послуг, будівництво та агро-промисловість. Підприємництво є основним з елементів економіки. Малий і середній бізнес буде ключовим елементом у відновленні економіки».
Віра Другова, менеджерка програм ГО Junior Achievement Ukraine, поділилась кращими світовими практиками викладання підприємництва та про стан розвитку бізнес компетенцій у закладах професійної та професійно-технічної освіти. «Згідно висновку Європейської комісії, навчальна компанія – це один з найкращих методів виховання підприємливого молодого покоління. Саме цей підхід лежить в основі навчальної програми з підприємництва «Компанія» від Junior Achievement. Студенти, об’єднавшись у групи, створюють свої міні-компанії і проходять протягом навчального року повний цикл підприємницької діяльності – від генерації бізнес-ідеї до її практичної реалізації. Додатково вони розвивають свої гнучкі навички. І, як показують результати опитування учасників навчальної програми, більшість з них відмічає, що за цей рік суттєво розвиває свої навички у самопрезентації, управлінні часом, комунікації та роботі в команді», – розповіла Віра Другова.
«Молодіжне підприємництво є дуже важливим. Адже ми хочемо виховати не просто робітників-професіоналів, які будуть виконувати завдання за вказівками, а молоде покоління українців, які згодом будуватимуть свої команди та компанії. Тому фінансова грамотність та інші навички для них будуть необхідні. Тож давайте разом плідно попрацюємо», – звернувся до учасників заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.
«Системі освіти бракує саме такого духу інноваторства та підприємництва. Це те, що нарешті перебудовує освіту через 30 років після проголошення Незалежності. При новому підході, ми дамо змогу студентам показати свої таланти, своє креативне мислення, а надалі вони зможуть розвивати власний бізнес. Так, це – велика відповідальність, це – емоції, адже вони вкладатимуть душу у свою справу. Але це буде вже покоління нової України. І ми дуже дякуємо партнерам за допомогу у розвитку і плідну співпрацю», – додав директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.
Нагадаємо, що І Регіональна навчально-практична конференція «Бізнес-навички для зростання економіки» відбулась у січні 2024 року в Києві, де зібрались 80 учасників з Київської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Наступний етап проєкту «Бізнес-навички для зростання економіки» передбачає тренінги для педагогів з освітніх закладів-учасників програми, Табори підприємництва для студентів та реєстрацію навчальних міні-компаній.