Про освіту

Тут привчають до спорту змалку

Щоранку Тартаківський дитячий садочок гостинно зустрічає маленьких хлопчиків і дівчаток. А їх у цій дитячій "країні" сорок двоє. Працюють тут  добрі й милі вихователі та їх помічники, яких любить малеча і охоче з ними  залишається.

…За вікном мінус 7 градусів, а всередині Тартаківської дошкільної установи тепло та затишно, що є запорукою доброго здоров'я й настрою як дітей, так і їхніх батьків. Діти ходять по кімнатах у легких кофтинках, штанцях чи колготках.

О пів на першу. Вихованці веселою юрбою йшли в їдальню. І поки рухливі та непосидючі хлопчики та дівчатка зайняли свої місця за столиками  тут було, наче у вулику. Кухарі Галина Костюкова та Оксана Смалючок приготували для них борщ, картоплю з рибою та салат. Малята повільно смакували стравами. Опісля дружно сказали "дякую". А тут ви можете прочитати про всі  .

У дошкільному навчальному закладі села Тартаків, який називається "Маляткоздоров'ятко", функціонує дві групи. Кожна з них має свій напрям у роботі, відповідно до фізкультурнооздоровчого профілю. І для цього все необхідне в дитячому садочку є, запевняють вихователі. Навчально виховний процес здійснюють згідно з вимогами програми "Українське дошкілля".

Загалом у дитячому садочку, розповідає керівник закладу Галина Кріль, яка тут працює з 1997 року, є всі умови для творчої самореалізації дітей, проведення фізкультурнооздоровчої роботи, індивідуального розвитку малечі. Так, у дитсадку є спортивний майданчик та обладнаний спортзал. Обов'язковими для вихованців є ранкова гімнастика, рухливі ігри, заняття з фізкультури, піші переходи, дні здоров"я, спортивні змагання та розваги, у яких беруть участь батьки вихованців. Малюки дуже люблять займатися на спортивній стінці. Є тут і необхідний спортивний інвентар для роботи над фізичним розвитком дітей дошкільного віку. Щороку по змозі поновлюють його. При потребі ця кімната стає музичним залом. Тут дошкільнят вчить співати й танцювати Зоряна Гарасимчук. А в дні свят зала наповнюється радісним гамором. Це збирається дружна родина дитячого садка. Діти з задоволенням демонструють свої здібності й таланти батькам.

Після обіду, повернувшись в ігрову кімнату, малята перевдягалися для рухливих ігор. Найменші вихованці, деяким виповнилося  лише три роки, уважно слухали виховательку Ольгу Колянко. Вона  досвідчений педагог, тож знає як зацікавити дітей. Люблять дітки й підмінну виховательку Ганну Климчук, охоче з нею бавляться та роблять гімнастичні вправи. Основну увагу вихователі приділяють укріпленню психічного та фізичного розвитку дитини. Адже малюки в цьому віці дуже чуйні, спостережливі. Хлопчики і дівчатка зростають вихованими та ввічливими. Допомагає їм у всьому помічник вихователя Лариса Мельник, яка і одягне, коли потрібно, і погодує.

У старшій групі працює творчий та досвідчений педагог Софія Мельник, яка приділяє велику увагу фізичному й художньоестетичному розвитку дітей. Два рази на тиждень проводять заняття з фізкультури. Щодень є спортивні вправи, ігри, спостереження за змінами в природі та фізкультура на повітрі. За чистотою й затишком у групі пильнує дбайливий помічник вихователя Галина Іванечко, яка прийшла сюди працювати двадцять років тому. І сама не сподівалася, що залишиться тут так надовго. Вона любить дітей та сумлінна у роботі.

Вихователь Ольга Колянко, яка тут працює вже 16 років згадує, що з кожним роком садочок змінюється на краще. А коли прийшла сюди на роботу,  у грудні 1997ого року, він був на межі закриття: працівникам не виплачували заробітну плату. Батьки забирали дітей з садочка, бо не мали чим платити за нього. Але це вже в минулому. Приміщення відремонтували, зробили опалення. У кожної групи є багато іграшок та красиві спальні. Тож тартаківський садочок практично нічим не відрізняється від сокальських. І це завдяки завідувачу Галині Кріль, яка дбає про нього, сільській раді та батькам вихованців. З їх ініціативи у 2008 році тут відкрили ще одну групу. Старожили пам"ятають ті часи, коли у Тартакові було два садочки: державний та колгоспний. Щоправда, демографічна ситуація тоді була значно кращою, ніж зараз, бо вже кілька років поспіль у селах Тартаківської сільської ради смертність передує народжуваності.

Не залишаються осторонь проблем дітей,  каже завідувач дитячого садка Галина Кріль,  Тартаківський сільський голова Степан Орловський та начальник відділу освіти, сім'ї та молоді РДА Роман Монастирський, які опікуються садочком, дбають про покращення його матеріальнотехнічної бази, допомагають в організації харчування. Матеріально підтримують наш заклад Борокський спиртозавод та ПП "Західний Буг". І ми щиро вдячні їм за це, бо з кожним роком стає все важче з фінансуванням. Добре, що це розуміють батьки, які підтримують нас, чим можуть.

Вихованцям завжди цікаво й весело в маленькій "країні дитинства", на гарненьких личках сяють щасливі усмішки. Тому батьки з упевненістю і радістю приводять їх сюди.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.