Головна / Про освіту / За останні 2 роки Сокальська четверта школа отримала близько 2 мільйони гривень – на зустрічі з педагогічним колективом

За останні 2 роки Сокальська четверта школа отримала близько 2 мільйони гривень – на зустрічі з педагогічним колективом

Зустріч із педагогічним колективом та батьківським комітетом Сокальської ЗШ №4

4 лютого голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустрівся із педагогічним колективом та батьківським комітетом Сокальської загальноосвітньої школи №4. У розмові також взяли участь керівник комунального підприємства Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти» (ЦОЗО) Микола Мисак та начальник відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Руслана Антонюк. Присутні обговорили зміни, які відбулись в освітній галузі району за останні 2 роки та перспективи розвитку Сокальського навчального закладу №4. Микола Пасько та Микола Мисак акцентували увагу на вдосконаленні матеріально-технічної бази четвертої школи, прозвітували про фінансово-економічну та господарську роботу.

Микола Пасько повідомив, що Сокальська районна рада, як засновник закладів освіти району, зобов’язана забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази шкіл Сокальщини. Водночас навчальні заклади, після прийняття Закону України «Про освіту» отримали розширені повноваження  у сфері організаційної, фінансової та кадрової політики. Ця автономія дає значні можливості, але поряд з тим створює виклики для освітянських керівників. На допомогу директорам шкіл Сокальського району приходить комунальна установа «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальської районної ради», яка надає навчальним установам юридичні, бухгалтерські та господарські послуги.

Завдяки такій прозорій системі управління фінансами,  за результатами роботи ЦОЗО у 2018 році, було зекономлено 14 млн. грн.. освітньої субвенції і 1 млн. 275 тис. грн. коштів районного бюджету. І це стало вагомим підгрунтям для оновлення матеріально-технічної бази всіх шкіл району. Зекономлені гроші були пропорційно розподілені між всіма навчальними закладами Сокальщини. З них частина була скерована на загальні потреби, як наприклад придбання шкільних автобусів. Решту коштів передавали школами і колективи самостійно вирішували, на що їх скерувати. Микола Пасько наголосив, що така практика буде продовжена і цього року.

Виступаючи перед присутніми голова районної ради зазначив, що матеріально-технічне забезпечення освітнього закладу відіграє не останню роль у навчально-виховному процесі, тому необхідно постійно сприяти його покращенню. А запорука позитивних змін в галузі освіти – у тісній співпраці Сокальської районної ради, ЦОЗО,  керівників та педагогічних колективів шкіл.

Загалом, за останні 2 роки Сокальська ЗШ №4 отримала близько 2 млн. грн, за які змогла придбати 17 комп’ютерів, 4 комплекти комп’ютерного обладнання та мультимедійного контенту в межах програми Нова Українська Школа, зробила капітальний ремонт гардеробу, облаштувала пандус. Окрім того, за кошти районного бюджету, в сумі 192 тис. 464 грн., була виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію даху басейну та стадіону. «В перспективі, це дасть можливість забезпечити місто сучасним стадіоном, а вихованців школи – хорошими умовами для занять плаванням. Адже четверта школа, у 2020 році, стала переможцем обласного конкурсу проектів місцевого розвитку і реалізовуватиме мікропроєкт «Капітальний ремонт басейну». В його межах буде відремонтовано приміщення всередині, а ми повинні знайти кошти, в сумі 3 млн.грн., для реконструкції покрівлі спортивної споруди», – наголосив Микола Пасько.

Цю думку підтримав в керівник «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак. Він повідомив, що за результатами Зустріч із педагогічним колективом та батьківським комітетом Сокальської ЗШ №4роботи ЦОЗО у 2019 році є також економія освітньої субвенції. Тому школа №4 може знову розраховувати на додаткове фінансування, яке буде самостійно скеровувати на вирішення проблем навчального закладу.

Микола Пасько також коротко ознайомив присутніх із електронними сервісами, які роблять роботу районної ради відкритою. Це електронна система «Голос», що дає можливість побачити як депутат відвідує сесії, скільки подає проектів рішень, як голосує. Окрім того, система «Голос» забезпечує он-лайн трансляції сесійних засідань на каналі  YouTube. Наступний сервіс – електронна інвестиційна карта Сокальського району «Інвестуй в Сокальщину», яка надає інформацію: скільки місцева рада змогла залучити коштів на свою територію і з яких джерел. Інші два сервіси стосувались саме освітньої галузі. Це проєкт «Стежками Героїв Сокальщини», що містить дані про історичні події, які мали місце на наших теренах, про відомі постаті, які народились, проживали чи діяли на Сокальщині. Такої інформації немає в жодному підручнику з історії України. Також йшлось і про освітню систему «Око», яка допомагає батькам побачити успішність своєї дитини та відвідуваність учнем навчального закладу.

Зустріч із педагогічним колективом та батьківським комітетом Сокальської ЗШ №4 В ході обговорення вчителі та батьки порушували проблемні питання, якій їх турбують. Йшлось про ремонт спортзалу, придбання спортивного інвентарю, можливість облаштування індивідуального опалення, щоб басейн школи міг функціонувати протягом року.

На завершення голова районної ради надав вичерпні відповіді та висловив свою вдячність всім, хто допомагає зробити час перебування учнів у навчальному закладі кращим: вчителям, батькам, обслуговуючому персоналу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!