Святкові події

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Під таким гаслом за ініціативою Міжнародної організації праці 28 квітня цього року відзначається Всесвітній день охорони праці.

Актуальність відповідної тематики зумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

Хімізація народного господарства сприяла значному розширенню виробництва та застосуванню в промисловості різних хімічних речовин. Значно збільшився їх асортимент: одержано багато нових хімічних сполук, які становлять небезпеку для оточуючого середовища і людей.

За фізіологічним впливом на організм людини всі шкідливі речовини поділяються на такі групи: подразнюючі, що вражають шляхи дихання, очі, шкіру, слизові оболонки (аміак, кислоти, сірчасті сполуки тощо); задушливі, які викликають токсичний набряк легень (сірководень, вуглекислий газ, метан, інертні гази, азот і т. д.); наркотичні, що спричиняють наркотичний вплив і впливають на центральну нервову систему (ацетон, бензин, леткі вуглеводні тощо); сомотичні (миш’як, ртуть, свинець й ін.); канцерогенні речовини, що впливають, як правило, на злоякісні новоутворення – пухлини (циклічні аміни, азбест, нікель, хром тощо).

За ступенем впливу на організм людини шкідливі речовини поділяються на чотири класи небезпеки: надзвичайно шкідливі; високошкідливі; помірношкідливі; малошкідливі.
Найбільш поширеними і небезпечними речовинами, що використовуються у промисловості і побуті, є аміак і хлор. Запобігти їх враженню можна за допомогою застосування індивідуальних засобів захисту – протигазу, кисневого ізолюючого приладу, спеціального захисного костюма, гумових чобіт, рукавиць.

Шкідливі речовини можуть проникати до організму через органи дихання, шлунковокишковий тракт, шкіряні покрови і слизові оболонки.

Умови зовнішнього середовища (наприклад, температура, вологість тощо) можуть посилювати чи послаблювати дію токсичних речовин. Так, висока вологість повітря посилює токсичні дії на організм соляної кислоти, фтористого водню.

Виділяють гострі та хронічні отруєння. Перші виникають у тих випадках, коли в організм надходить велика концентрація хімічних речовин (внаслідок аварії чи нещасного випадку). А другі – в результаті багаторазового проникнення незначних концентрацій хімічних речовин, які мають властивість накопичуватися в організмі (свинець, ртуть).

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Сокальському районі звертається до усіх працівників, роботодавців, керівників підприємств, установ, організацій приділити особливу увагу здоров”ю працівників, забезпечити їм належні, безпечні і здорові умови праці, забезпечити працівників, що працюють з небезпечними хімічними речовинами засобами індивідуального захисту та в обов”язковому порядку проводити періодичні медичні огляди працівників для вчасного попередження захворювання.

Олена РУДАК, начальник відділення ВД ФСНВ в Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews