За доброю традицією 9 травня на сокальському цвинтарі біля пам'ятника Невідомому солдату зібралися сокальчани, керівники міста та району. Вічереквієм, присвячений 69-й річниці з Дня перемоги у Другій світовій війні, ведуча Руслана Антонюк розпочала такими рядками: "Предвічний біль застиг в очах старечих, напевно, знов сьогодні пригадав, як раненого друга ніс на плечах, а ран своїх тоді не рахував. Наша земля, благословенна Богом, полита кров'ю прадідівдідів, бо через терни кожен з них дорогу прокласти внукамправнукам хотів". І справді, завдяки ветеранам ми сьогодні маємо свою незалежну державу. Але вперше за всі роки незалежності свято Перемоги затьмарене тривожними подіями, які відбуваються у нашій державі.
Панахиду за душами полеглих у Другій світовій війні та жорстоко убієнними у мирні дні відправив о. Володимир Жарський. Він наголосив: "Мільйони українців загинули у Другій світовій війні. Молодь завжди повинна їх пам'ятати і наслідувати їхні вчинки. Нехай Господь прийме нашу молитву за всіх полеглих на війні. Сьогодні в Україні важкі часи, але церква Христова завжди виступає за мир. Нехай же мир завжди буде в Україні". Присутні вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання.
Слово мав військовий комісар району Микола Лисак: "Сьогоднішній день уособлює героїзм, незламну силу духу і вічну скорботу за мільйонами синів і дочок України. В цей день особливі слова шани адресую матерямфронтовикам, які на своїх плечах перенесли тягар воєнного лихоліття. Для нинішнього покоління захисники рідної землі назавжди залишаються яскравим прикладом самовідданості і пожертви. На жаль, нинішню річницю Дня перемоги відзначаємо в складних воєннополітичних умовах: окуповано територію Криму, на кордонах нашої держави сконцентровані війська Російської Федерації. Але наші військові зберігають спокій, не піддаються на провокації, тому я вірю, що перемога за нами".
До присутніх звернувся голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко: "День перемоги це день злагоди і мужності наших батьків і дідів, які зі зброєю в руках боронили рідний край. Це день пошани наших матерів, які витримали важкий тягар війни. Мільйони мрій і задумів розбилися в один момент у юнаків, які полягли на війні. Вічна і світла пам'ять нашим загиблим співвітчизникам. Переживши воєнне лихоліття і знаючи справжню ціну миру, українці завжди прагнули добросусідських відносин, проте сьогодні Україна стала жертвою ворожої агресії. Я впевнений, що український народ до кінця відстоюватиме свою територіальну цілісність та суверенітет".
Давно заросли травою окопи, давно засівають землю пшеницею, а людей і досі болять завдані війною рани. До ветеранів звернувся міський голова Сокаля Богдан Зарічний:
У Другій світовій війні жодна країна світу не зазнала таких великих втрат як Україна. Ми ніколи не будемо знати точних жертв того лихоліття, але за різними підрахунками можна стверджувати, що українців загинуло від 7 до 10 мільйонів, це страшна цифра. Тому сьогодні хочу висловити слова подяки і шани мільйонам людей, які віддали свою молодість, здоров'я, і найдорожче життя, заради миру і спокою на землі. Вічна слава і пам'ять героям!
Про світлу пам'ять загиблим і вдячність нинішнього покоління у своїх виступах говорили голова районної організації ветеранів України Єлизавета Цар та голова районної організації ветеранів війни і праці Ярослав Стефанишин. Про важкі воєнні часи розповів ветеран Великої вітчизняної війни Микола Іванов.
Віче-реквієм, присвячений Дню перемоги, закінчився. Керівники міста та району, ветерани, військові, прикордонники Великомостівського навчального кінологічного центру поклали квіти, вінки до пам'ятника Невідомому солдату.
Патріотизм ветеранів став прикладом для теперішнього покоління, адже на сьогодні уже сотні українців поклали своє життя за честь Батьківщини, щоб дітям і внукам краще жилося.
Ольга ДИЛИН.
Фото автора.