Головна / Святкові події / 9 жовтня поштовики всіх країн світу святкують Всесвітній день пошти

9 жовтня поштовики всіх країн світу святкують Всесвітній день пошти

Серед способів і засобів передавання та доставки повідомлень за участю людини поштовий зв'язок чи не найдревніший. 9 жовтня поштовики всіх країн світу святкують Всесвітній день пошти на честь створення в 1874 році Всесвітнього поштового союзу  міжнародної організації, що об'єднує 191 країну і має статус спеціалізованої установи системи Організації Об'єднаних Націй.

710 жовтня у м. Львів у рамках святкування Всесвітнього дня пошти відбудеться XIV Національна філателістична виставка з міжнародною участю "Укрфілексп 2015"  одне з найважливіших культурних заходів Львова та України загалом. 

На свято з'їдуться 130 філателістів з України та інших країн світу, презентуючи свої експонати на різну тематику.

Сьогодні, напередодні професійного свята, декілька слів про те, чим живе "Укрпошта", які послуги надає та як державному підприємству вдається втриматися на ринку поштового зв'язку. В усьому світі мережа поштового зв'язку переживає активне реформування, оскільки глобалізація та Інтернет внесли свої корективи в її роботу. 

Стосується це і "Укрпошти"  з 11 листопада 2015 р. заплановано початок перетворення державного підприємства на акціонерне товариство. За словами в. о. директора "Укрпошти" Ігоря Ткачука, корпоратизація є одним із ключових інструментів для виведення підприємства на якісно вищий рівень. Отримання нового юридичного статусу дозволить створити на підприємстві можливості для залучення стратегічних партнерів та значних обсягів інвестицій у високотехнологічні проекти. Корпоратизація стимулюватиме "Укрпошту" постійно підвищувати свою конкурентоздатність, відтак і якість надання послуг. Також протягом 2015 р. здійснюється реорганізація мережі поштового зв'язку Львівської дирекції УДППЗ "Укрпошта". Реорганізація мережі передбачає створення на базі існуючих Центрів поштового зв'язку нових:

– на базі Центрів поштового зв'язку №4 (м. Жидачів) та №5 (м. Стрий) з 1 вересня створено Центр поштового зв'язку із розташуванням у м. Жидачеві;

– на базі Центрів поштового зв'язку №2 (м. Самбір) та №3 (м. Дрогобич) з 1 листопада функціонуватиме Центр поштового зв'язку з розташуванням у м. Дрогобичі.

А з 1 січня 2016 р. у м. Жовкві розпочне свою роботу новий Центр, створений на базі Центрів поштового зв'язку №7 (м. Червоноград) та №9 (м.  Жовква).

Проте, не дивлячись, на усі зміни, пошта сьогодні, як і у всі часи свого існування, не змінює свого призначення  служіння народу. Навіть зараз, в умовах ринкової економіки, коли працівники пошти самі заробляють кошти на утримання і розвиток галузі, соціальне значення їх діяльності  нести людям добро, допомагати їм спілкуватися, зберігати її кращі традиції. Це дуже важливо, особливо для літніх людей, соціально незахищеної категорії, які мають можливість отримувати послуги вдома через листонош  головних діючих осіб пошти. 

Пошта є артерією нашого життя, тут можна придбати періодичні видання чи передплатити їх, оплатити за комунальні послуги, купити марку, конверт, листівку й супутні товари, відправити переказ, посилку… І не тільки. Адже спектр послуг, які надає поштовий зв'язок, з кожним роком збільшується.

Загалом «Укрпошта» пропонує понад 50 видів послуг поштового зв'язку, здійснює прямий поштовий обмін з 72 країнами світу. На сьогоднішній день найбільшим попитом користуються так звані традиційні поштові послуги: пересилання поштових відправлень в межах України та за кордон, пересилання поштових переказів, в тому числі за міжнародними платіжними системами, виплата і доставка пенсій, грошових допомог, приймання платежів, видача готівкових гривень, доставка передплачених друкованих видань та реалізація широкого ассортименту видань в роздріб (до 300 найменувань).

Також у відділеннях поштового зв'язку можна поповнити рахунки мобільних телефонів на будьяку суму, замовити по каталогах ліки, різноманітні товари, книги, замовити друк фотографій та виготовлення ексклюзивної власної поштової марки з розміщенням свого фото чи фото рідних, логотипу чи товарного знаку фірми, скористатися послугою з замовлення квитків на проїзд у залізничному, автомобільному та авіатранспорті. 

Все більшої популярності набувають нові послуги, які для зручності своїх користувачів впровадила «Укрпошта» – послуга з пересилання поштових відправлень та переказів з смс-повідомленням про вручення та послуга з пересилання термінових поштових переказів. Дана послуга дає можливість одержувачу дізнатись про вручення відправлення, виплату переказу за допомогою смс-повідомлення, яке надійде на його мобільний телефон.

Користуються попитом послуги страхування – у поштових відділеннях можна придбати страховий поліс наступних видів: страхування власників наземних транспортних засобів цивільної відповідальності, страхування майна, страхування здоров'я та страхування від нещасного випадку.

Нині непрості часи переживає пошта. Ринок її послуг «забирає» Інтернет – комп'ютери вже є й у селах. Листи і вітальні листівки нині пишуть рідко – практично у кожному домі є мобільні телефони. З появою Інтернету і мобільних телефонів цінність паперового листа помітно знизилася. Щоб привітати близьку людину вже не потрібно йти за листівкою, підписувати від руки, виводити адресу, платити гроші за конверт та марку. Довгі розповіді близьким можна замінити на розмови по телефону або по скайпу. Проте, все ж таки, залишаються люди, які і надалі користуються поштовими послугами. Сьогодні листування хоч і не має такої популярності, як раніше, але Інтернет ніколи не замінить живого почерку людини, паперові листи і листівки, в яких вручну передані думки, емоції, які можна час від часу перечитувати, повертаючись подумки у минуле.

Не викличе заперечень і той факт, що саме пошта і її працівники є необхідним ланцюжком зв'язку редакцій з читачами. Саме завдяки їхній роботі періодичні видання мають можливість «розповісти» своїм читачам. До речі, 7 жовтня у всіх відділеннях «Укрпошти» розпочинається приймання передплати на періодичні друковані видання на 2016 рік. У рамках передплатної кампанії ви маєте можливість передплачувати видання як загальнодержавної сфери розповсюдження, так і зарубіжні. Передплата триватиме до 16 грудня 2015 року включно. Передплатити газети та журнали можна у всіх операційних залах відділень поштового зв'язку, а також безпосередньо у своєї листоноші.

Оксана МАХНИК, в. о. начальника Центру поштового зв'язку.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

8 + 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!