Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Боже, нам єдність подай

– співають українці у храмах під час національних свят. Співають літа і літа. Бо, мабуть, жодна нація так не розділена, як українська. Поділена на етнічні території, віросповіданням, партійністю. Нас розділили наші вороги, а ми ніяк докупи зійтися не можемо. Самі себе ділимо. Тому свято Злуки є дуже актуальне й нині. Адже в єдності – наша перемога і наше майбутнє. Ті, хто це розуміє, 22 січня відзначає День Соборності України. І на сцені Сокальського районного народного дому з цієї нагоди відбулися урочистості. Національним гімном, стрілецькими, козацькими маршами відкрив їх народний духовий оркестр районного Hародного дому під керівництвом Петра Криштофа. До присутніх з вітальними словами звернулися керівники району та міста Сокаля, депутати.

Микола МИСАК, голова райдержадміністрації:

– Шановна громадо, прийміть найщиріші вітання з нагоди одного з найвизначніших свят української державності – Дня Соборності. Відзначаючи 93 річницю Акту Злуки УНР з ЗУНР, ми свідомі того, що тільки в єдності наших дій, помислів, справ – наша сила. Дякую керівникам державних інституцій, які трудяться у нашому районі, політичним партіям, громадським організаціям, духовенству за ту атмосферу, в якій працюємо і вирішуємо проблеми, які турбують нашу громаду. Думаю, якщо зберігатимемо такі принципи спільної праці, то обов`язково досягнемо успіху в розбудові нашого краю і Української держави. Зичу усім здоров`я, успіхів, а у сім`ях нехай панують мир і злагода. Слава Україні!

Ігор ДАЦЮК, голова районної ради:

– Чого ми, українці, вже більше двадцяти років відзначаємо День Злуки? Відповідь, напевно, можна знайти у самому слові «злука», бо нам завжди бракувало єдності з часів Київської Русі, Хмельниччини, з моменту проголошення ЗУНР… Це не просто свято єднання західних земель зі східними, це свято єднання українського народу. Напевно, як жодній нації світу, нам бракує тої єдності. Якби українська нація була єдина, ішла одним фронтом, то б зникли політичні, економічні непорозуміння, тоді б наша держава могла нормально розвиватися. На превеликий жаль, нам завжди бракувало єдності і нам бракує її й тепер. Переконаний, доки Україна не об`єднається – Схід і Захід разом, доти не піде українським політичним і економічним шляхом розвитку. Ми зможемо бути провідною нацією лише тоді, коли будемо єдині. Для нас 2012ий – рік випробувань. Відбудуться парламентські вибори, і переконаний: ми, опозиційні сили, переможемо на парламентських, а згодом і президентських виборах, якщо будемо єдині. Бо лише тоді народ повірить нам і віддасть свої голоси. Щиро бажаю усім нам політичної мудрості, аби політики дослухалися до думки людей, які хочуть об`єднання всіх опозиційних сил, і тоді зможемо йти шляхом політичного і економічного розвитку, як інші європейські держави.

Богдан ЗАРІЧНИЙ, Сокальський міський голова:

– В історії нашої нації, держави, як в історії будьякої іншої країни є визначальні, стержневі події. До таких належить 22 січня 1919 року – національне свято Соборності України. Звичайно, знаємо, що в тогочасних суспільнополітичних умовах, які переживала Україна, не вдалося українському народові реалізувати свій історичний шанс, але Акт Злуки ЗУНР з УНР глибоко закарбувався у пам`яті українського народу. І при першій можливості, а саме в січні 1990 року, вона вибухнула енергією єднання. Багато хто з присутніх у залі пам`ятає живий ланцюг зі Львова до Києва, це було єднання між Заходом і Сходом. На жаль, маючи вже більше двадцяти років незалежну державу, питання соборності та єдності досить актуальне для українців. Штучні маніпуляції політиків на національному, релігійному грунті роз`єднують наш народ, тим самим все далі віддаляючи нас від перспективи європейської. Вважаю, що найбільшою бідою України сьогодні є два аспекти: це відсутність спільного погляду історичної пам`яті на події минулого, що не дозволяє зробити нам крок у майбутнє. І другий момент – це розбрат, взаємопоборювання в середовищі проукраїнських демократичних сил. Мине ще трохи часу і ми з вами станемо свідками того, що візьме верх: чи інтереси нації і держави, чи вузькопартійні, особисті, кінцевою метою яких є депутатство у Верховній Раді України. Відзначаючи День Соборності України, маємо нагоду осмислити і зрозуміти, що перспектива України тільки в єдності. Ще 80 років тому Олена Теліга писала, що «держави стоять не на династіях і вождях, а на внутрішній єдності та силі народу».

Роман ШВЕД, депутат Львівської обласної ради:

– День Соборності України був предтечею незалежної соборної України. Ще не так давно українські землі, українців ділили сильніші за нас імперії. Україна загартована тими роками поневолення. На нашу долю випали великі випробовування. Кожна сім`я не уявляє собі життя без батьківської хати, де панує родинне тепло. Так само Українська держава не може розвиватися без того родинного тепла, що зветься соборністю. Тому ми, політики, маємо зробити все, щоб заради пам`яті перед поколіннями, що її виборювали і перед майбутніми поколіннями, яким тут жити, розвивали нашу державу, яка б стала сильною економічно і політично незалежною.

Володимир В`ЯЗІВСЬКИЙ, народний депутат України:

– В нинішній час західняки і східняки стоять разом на мітингахпротестах, виборюючи права за повернення пільг тим, хто здоров`я своє втратив, ліквідовуючи наслідки аварії на ЧАЕС, або ж тим, які воювали на чужій нам, афганській, війні. І сьогодні ми разом стоїмо на майдані у Києві і наші політичні керівники вже дозріли до того, щоб дослухатися до волі Бога і народу, до об`єднання опозиційних сил. Гарний приклад наших попередників, коли на початку 90х років ми визначили одного кандидата мажоритарника від наших опозиційних сил і тоді вся Західна Україна стовідсотково обрала у Верховну Раду справжніх патріотів. Переконаний, що ця Угода, яку підписали у День Соборності, дасть змогу максимально обрати до Верховної Ради українських патріотів.

* * *

Після вітань та виступів ведуча урочистостей Галина Зджанська запросила на сцену співаків, читців, танцюристів, щоб словом, піснею, танком відзначити це велике свято. Присутні аплодували народному ансамблю «Надія» Сілецького народного дому, квартету Ільковицького народного дому, вокальному ансамблю Народного дому с. Завишень, народному вокальному ансамблю «Любисток», тріо у складі Ольги Шевчук, Лілії Радзимінської, Любові Саврук, переможцю та лауреату пісенних конкурсів Іванні Полюшинській. До серця дійшли поетичні рядки, які декламували Михайло Куцяба та Марта Войтюк. Запальні танці у виконанні зразкового дитячого хореографічного колективу «Барвінок» нікого не залишили байдужим. І, звичайно, щирими оплесками вітали виступ народної хорової капели районного Народного дому, якою керує Ігор Гуль. Їх багатоголосе «Боже, великий єдиний, нам Україну храни», таке співзвучне з бажаннями присутніх, було гармонійним акордом завершення свята Соборності України.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.    

Exit mobile version