Головна / Святкові події / Святкуватимуть ветеринари

Святкуватимуть ветеринари

У структуру Управління ветеринарної медицини в Сокальському районі входять: районна державна лікарня ветеринарної медицини, районна державна лабораторія ветеринарної медицини, лабораторія ветеринарносанітарної експертизи на ринку, та шістнадцять дільниць ветеринарної медицини.

З початку цього року інспектори ветеринарної медицини в Сокальському районі здійснили державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд на 960 підконтрольних об’єктах. На основі перевірок видали 46 приписів, винних осіб притягнули до адміністративної відповідальності. Вилучено з реалізації недоброякісних: 47,9 кг продуктів птахівництва, 12 кг м’ясопродуктів, 2,5 кг рибної продукції, 88 л молокопродуктів та 65 кг іншої продукції.

Працівники ветеринарної медицини постійно контролюють дотримання ветеринарно-санітарних вимог в дитячих дошкільних закладах, оздоровчолікувальних комплексах, місцях роздрібної торгівлі продукцією і продуктами тваринного походження на території району.

На Сокальщині епізоотична ситуація стабільна і контрольована. Державна служба ветеринарної медицини району контролює виконання заходів з профілактики інфекційних хвороб сільськогосподарських тварин. Цьогоріч досліджено на: туберкульоз  7899 гол., лейкоз  7095 гол., лептоспіроз  2084 гол., бруцельоз  7670 гол. з негативними результатами.

Складною залишається ситуація щодо сказу. Основним його джерелом в дикій природі є червона лисиця. Управління ветмедицини тісно співпрацює з мисливським господарством по регуляції чисельності цих звірів. При лабораторному дослідженні 52 проб патматеріалу від лисиць і собак, хворих тварин не виявили.

Занепокоєння державної служби викликає ситуація щодо африканської чуми свиней в Російській Федерації. З метою недопущення занесення цього вірусу на територію Сокальського району вжиті заходи і проведено ДНПК при райдержадміністрації, затверджено план дій в разі виникнення захворювання, видано накази, розпорядження щодо посилення державного ветеринарносанітарного контролю та нагляду за профілактичними заходами проти АЧС.

 До ветеринарів часто звертаються мешканці району, аби вилікувати друзів наших менших, за необхідністю в Сокальській районній державній лікарні ветеринарної медицини проводять хірургічні операції. Найчастіше тварини хворіють кишковошлунковими захворюваннями, хворобами органів дихання, шкіри, гельмінтозами, а ще господарі домашніх улюбленців звертаються з підозрою на інфекційні захворювання, зокрема, на чуму м’ясоїдних (коти, собаки).

Сокальський район обслуговують чотири інспектори ветмедицини, 36 лікарів, 12 фельдшерів та 18 інших працівників. Усі сумлінно ставляться до виконання своїх обов’язків. Дякую за плідну працю, хороші результати в роботі кращим працівникам: начальнику районної державної лікарні ветеринарної медицини Олегу Криштофу, завідувачу епізоотичним відділом Андрієві Шкляру, завідувачу відділом незаразних хвороб Світлані Дячок, завідувачам державними дільницями ветеринарної медицини: Залижнянською  Володимиру Рибці, Волицькою  Володимиру Войтовичу, Скоморохівською  Олегу Смазі, Тудорковицькою  Михайлові Хрущу та ін. Добре справляються з обов’язками інспектори управління Іван Тендеряк, Галина Яськів, Ірина Войтович.

Є у нас і ветерани праці, які багато років працюють в державній службі ветеринарної медицини. Чималий досвід роботи мають Тарас Михалюк, Роман Гладиш, Любов Боровська, Любов Лисенко, Ганна Задорожна, Віталій Дубиняк, Богдана Василишин, Віктор Веклин, Ярослав Рудиш, Ярослав Фурів та багато інших. Поряд зі старшим поколінням, переймають досвід і молоді спеціалісти, які нещодавно прийшли на роботу, але показали себе з хорошої сторони, це  Оксана Черник, Олександра Васько, Марта Лащук.

Петро КЛИМЧУК,
начальник управління ветеринарної медицини.

 

На знімках: вгорі  колектив працівників ветеринарної медицини; зліва  ветеринарні лікарі Олег БАЙРАК та Віктор КОНОВАЛ проводять клінічний огляд.
Знімки Ольги Дилин.           

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!