Головна / Святкові події / Члени Сокальської районної організації «Холмщина» побували на святі в с. Долгобичеві

Члени Сокальської районної організації «Холмщина» побували на святі в с. Долгобичеві

Нещодавно члени Сокальської районної організації «Холмщина» мали змогу побувати на храмовому святі в с. Долгобичеві у святого Симеона. Це моє рідне село, розташоване неподалік польсько-українського кордону. Знищена, розбита під час війни православна церква сиротою стояла на найвищому місці села. Територія навколо заросла кущами та деревами. І ось Євросоюз та влада Польщі виділили чималі кошти на ремонт православної святині. Я бачила церкву під час ремонту і не сподівалася, що так швидко її відновлять. Була вражена, коли побачила, як чудово вона виглядає як ззовні, так і зсередини, захоплюючи своєю красою і акустикою. Де й поділися ті хащі навколо церкви, нині тут естетично зроблений благоустрій.

На святі були присутні жителі навколишніх сіл, керівники місцевої влади, було багато священиків. Відбувся хресний хід навколо церкви. Чудово співав хор з Володимир-Волинського собору.

Опісля ми відвідали цвинтар, який прибирали польські та українські волонтери. Нині склалися добрі, дружні стосунки між місцевими поляками і українцями, які приїхали в своє рідне село, до своєї святині.

Для мене дуже дорога ця церква. Тут хрестили моїх батьків, дідів, родичів, до неї вони ходили щонеділі і в свята. У цьому храмі хрестили і мене, а потім «добровільно» виселили. Я була зворушена і розчулена, що знову мала змогу переступити поріг церкви, подякувати Богу за цю ласку і помолитися за всіх холмщан, які спочивають на цій землі.

Саме з ініціативи голови Сокальської районної ради Ігоря Дацюка, голови Сокальського районного товариства «Холмщина» Ольги Реукової та настоятеля церкви Вознесіння Господнього УАПЦ Володимира Жарського відбувся цей перехід, зустріч з нашим отчим краєм.

Катерина ЛИНЕНКО, уродженка с. Долгобичів, член товариства «Холмщина».

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twelve + 4 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!