Святкові події

День охорони праці в Україні

З метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці, наша держава підтримала ініціативу Міжнародної організації праці (МОП) і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 р. № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні. Його відзначають понад сто країн.

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».
Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі. 
Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 р. порівняно з 2014-им кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1% (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23% загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці. Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо. 

У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльноcті враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства. 

Захистити і зміцнити здоров’я, добробут і продуктивність як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на людей та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх. Робоче місце одночасно є значним осередком психосоціальних ризиків і ідеальним місцем для їх усунення. Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або, як мінімум, здоров’я. 

Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, oрганізаційний комітет звертається до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій: зверніть увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.

Державна служба з питань праці ГУ Держпраці у Львівській області, УВД ФССНВ У у Львівській області, Об’єднання профспілок Львівщини, Львівське обласне об’єднання організацій роботодавців, ДП «Західний експертнотехнічний центр».

ЗВЕРНЕННЯ oрганізаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці на  Львівщині до органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій            

 

Голос Сокальщини на GoogleNews