Святкові події

ДО КСЕНЬКИ НА ВИТРИБЕНЬКИ

"До Ксеньки на витрибеньки" збиралися недільного дня жителі с. Хлівчани. В Народному домі під такою назвою проходив творчий звіт працівників культури села.

Розторопна, жвава господиня Ксеня з чоловіком чекали сина з міста, який повідомив батьків, що везе Пашу. Вони збиралися возом виїхати на станцію по цю пашу для худоби на зиму. Ото були приголомшені, коли син познайомив їх зі своєю дівчиною на ім’я Паша.

– Та це ж Параскевія! – сплеснула в долоні Ксеня.

Потім до неї приходила сусідка позичати чоловіка на неділю, щоб поїхати до родини на весілля, або хоч на будень – сіно до стодоли поносити.

…До господи зайшли люди на толоку. Теребили кукурудзу, жартували, пісень співали, різні придибенції розповідали. Хто до тещі на іменини ходив, а хто в Охрінихи свині купував, а хто признавався, по секрету, про свої курортні гріхи… Ксеня все бідкалася, як би то їй схуднути, бо колись вона була «дівка як тополя».

Присутні радо аплодували учасникам дійства Івану і Марії Мавкам, Галині і Ярославу Саноцьким, Галині Бубній, Марії Марко, Андрію Бігуну, Дмитру Пащуку, Орисі Бігун, Надії Возьній і самодіяльному музиці Івану Купчію.

Надія Кохан запросила всіх присутніх оглянути музей села, який вона недавно створила в Народному домі. Ми побажали односельчанам:

Нехай біда вас обминає,

Хай смуток серце вам не крає,

Всміхайтеся частіше, люди,

Хай білий світ теплішим буде!

Марія ПАВЛОВА, бібліотекар с. Хлівчани.

Голос Сокальщини на GoogleNews